Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Znamy zwycięzców II Turnieju Szachowego o „Puchar Polskiej Miedzi”!

Autor admin
Data utworzenia: 19 listopad 2012, 15:23 Wszystkich komentarzy: 1


Znamy zwycięzców II Turnieju Szachowego o „Puchar Polskiej Miedzi”!

89 zawodników z roczników od 1933 do 2004, rozgrywki prowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut na każdego zawodnika i walka o Puchar Polskiej Miedzi. Tak w skrócie opisać można sobotni II Turniej Szachowy o „Puchar Polskiej Miedzi” w Powiatowym Zespole Szkół. Impreza ta kończyła również „Tydzień Patriotyzmu” odbywający się w chojnowskiej szkole.

Chojnowskie zawody szachowe zgromadziły w jednym miejscu wielu miłośników tej dyscypliny sportowej. Na miejscu zjawili się zawodnicy m.in. z Wrocławia, Legnicy, Bogatyni, Lubina czy Bolesławca.


Ostatecznie w chojnowskim turnieju szachowym trwającym od godziny 10.00 do prawie 18.00 najlepszy był reprezentant Klubu Szachowego Polonia Wrocław – Kamil Stachowiak. Tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Cyborowski z LKS Wrzos Miedzyborów, pierwszą trójkę zamykał Piotr Brodowski, zawodnik KSz Odrodzenie Kożuchów.


Tytuł „Najlepszej Kobiety” turnieju i puchar otrzymała Anna Łukasiewicz z Legnicy.

Wśród „Juniorów” pierwsze trzy miejsca zajęli (odpowiednio): Kacper Grela (KSz Polonia Wrocław), Krzysztof Łukasiewicz z Legnicy oraz Mateusz Małecki.

Klasyfikacja zawodników w rankingu ELO do 2100 (nagrodzona dwójka) to: Seweryn Stokłosa z MDK Dany Chojnów i Piotr Meller z tego samego klubu.

Nagrody wśród zawodników z rankingiem ELO poniżej 1800 – 1 miejsce: Wiesław Radzicki z MDK Dany Chojnów, 2 miejsce: Jan Zatylny z BKS Bolesławiec.


Nagrodę dla najstarszego zawodnika turnieju otrzymał Zbigniew Kaźmierski, zaś najmłodszymi uczestnikami chojnowskich potyczek szachowych byli Mateusz Drapiewski oraz Marcel Bijak.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowane zostały upominki (słuchawki, odtwarzacz MP3, tablet), które powędrowały dla dwóch najmłodszych zawodników (Mateusza Drapiewskiego oraz Marcela Bijaka) oraz do Jana Sabuka.


Pełna lista wyników II Turnieju Szachowego o „Puchar Polskiej Miedzi” dostępna jest na stronie internetowej www.chessarbiter.com

II Turniej Szachowy o „Puchar Polskie Miedzi” w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie – jak nazwa wskazuje – był drugą szachową imprezą organizowaną przez szkołę. Ta królewska gra ma wielu zwolenników w naszym mieście i okolicach. Uczestnictwo w turnieju wielu młodych, zdolnych zawodników daje nadzieje, że już niebawem nasze miasto zyska reprezentantów pokroju mistrzów - śp. Zygmunta Bojczuka, czy Leopolda Kuntschke. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i mam nadzieję – do zobaczenia za rok!

W imieniu organizatorów Turnieju gorąco dziękujemy wszystkim, których wsparcie umożliwiło przeprowadzenie imprezy. Dziękujemy sponsorom, których grono tworzą:

 • Fundacja Polska Miedź - KGHM
 • Adam Grabowiecki, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomoiczna
 • Piotr Block, Apis Sp.z.o.o.
 • Zbigniew Iwanicki, Bamaspol
 • Jan Węgrzyn, Firma PHU
 • Tadeusz Bijak, Karol Bijak, Foto-Studio
 • Marta i Andrzej Kupczykowie, Piekarnia
 • Jakub Halikowski, Zbigniew Halikowski, Visual - Studio Reklamowe
 • Mieczysław Placety, Metal – Cynk Sp.z.o.o.
 • Stanisław Kryszczuk, Piekarnia
 • Sylwia i Edward Światałowie, Agro-Świt
 • Czesław Piątek
 • Ksiądz Adam Terlecki
 • Aleksandra Przybylska
Komentarze

Please try Google before asking about Top Product Guide 1e3_595
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.