Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Festiwal Recyklingu czyli nowe prawo odpadowe

Autor SPW Niedźwiedzice
Data utworzenia: 19 listopad 2012, 12:27 Wszystkich komentarzy: 0


Festiwal Recyklingu czyli nowe prawo odpadowe

Wszyscy wytwarzamy odpady i wszyscy wspólnie musimy dążyć do właściwego z nimi postępowania. Od stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach zmieniająca od podstaw system zagospodarowania odpadów. Od 2013 roku mieszkańcy będą korzystali z prostego sytemu, który ma zapewnić większy porządek, lepszą segregację, mniejsze zaśmiecenie środowiska.

W ramach przyjętych rozwiązań mieszkańcy będą płacić jedną stawkę za wywóz odpadów ustaloną w drodze uchwały wnosząc tę opłatę do gminy. Gmina będzie miała obowiązek zapewnić dobrze zorganizowaną selektywną zbiórkę odpadów oraz punkty odbioru odpadów problemowych, a powstające odpady będą przekazywane do instalacji regionalnych, które zapewnią ich odpowiednie zagospodarowanie. Mieszkańcy nie będą musieli poszukiwać najatrakcyjniejszej oferty wywozu odpadów, ponieważ będzie to obowiązkiem Gminy, która zawrze umowę z wyłonioną w ramach przetargu firmą.

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice dołącza się do kampanii promocyjnej: "Świat się zmienia-śmiecenie odpada"

Za pomocą ulotek informacyjno - edukacyjnych, warsztatów, konkursów ekologicznych, chcemy podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców w zakresie segregacji i recyklingu odpadów. Zobacz foto relację z działań prowadzonych w ramach projektu na stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice www.niedzwiedzice.wordpress.com

W ramach kampanii „NOWE PRAWO ODPADOWE-NOWY STYL ŻYCIA DOLNOŚLĄZAKÓW” odbył się "Festiwal Recyklingu". Ostatnim etapem festiwalu było rozwiązanie ogłoszonego konkursu plastycznego oraz gry i zabawy sprawdzające zdobytą wiedzę na temat segregacji odpadów. Jak zwykle dzieci spisały się na medal, nie tylko przygotowały prace plastyczne ale wspaniale odpowiadały na przygotowane pytania. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni. Zabawa wprawdzie miało odbyć się na sali wiejskiej w Niedźwiedzicach ale z przyczyn technicznych została przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. Nie przeszkodziło to jednak w niczym a Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, które prowadziło w dniach 16.10.12 - 02.11.12 kampanię informacyjno-edukacyjną dziękuje wszystkim za przybycie i składa podziękowania Dyrekcji szkoły za pomoc i udostępnienie sal. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie stosowana nie tylko w teorii ale przede wszystkim w praktyce.

Mimo zakończenia działań zachęcamy do zapoznania się ze zmianami jakie wejdą w życie od stycznia 2013 r w zakresie utrzymania czystości i porządku w gminach. Nie stój w miejscu zadbaj o przyszłość swoją i swoich dzieci: SEGREGUJ ODPADYInformacje na temat zmian zmian w ustawie i recyklingu odpadów dostępne na stronach :

NOWE PRAWO ODPADOWE
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.