Query error chojnow.pl - Rozpoczął się "Tydzień Patriotyzmu" w PZS (fotorelacja)
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rozpoczął się "Tydzień Patriotyzmu" w PZS (fotorelacja)

Author: admin
Creation date: 09 November 2012, 15:42 All comments: 47


Rozpoczął się "Tydzień Patriotyzmu" w PZS (fotorelacja)

Wspólnym śpiewaniem przy ognisku za budynkiem szkoły przy ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się dziś obchody „Tygodnia Patriotyzmu” w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Wokół ogniska poza uczniami i nauczycielami z chojnowskich szkół zgromadzili się księża z miejscowych parafii oraz władze miasta.

Przed budynkiem szkoły wspólne śpiewanie takich utworów jak „Wojenko, Wojenko!” czy „Przybyli ułani pod okienko”, w murach szkoły zaś wystawa „Lubin-82” poświęcona - jak nazwa wskazuje - wydarzeniom jakie miały miejsce w sąsiednim mieście 31 sierpnia 1982 roku.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia dokumentujące powyższe wydarzenia.
Comments

to wszyscy uczniowie sa z 3 szkol? bo malo ich cos na zdjeciach. idea szczytna tylko zdaje mi sie ze niewiele mlodych wie cos na temat tego co dzialo sie w lubinie w 82 roku. ale mam nadzieje ze sie myle
report comment
Ogromne podziękowania dla Chojnowskich Księży - szczególnie dla Ks. Marka Osmulskiego, który ogromnie wspomógł to, aby apel ten odbył się. DZIĘKUJE !!
report comment
Faktycznie uczniów mało, jednak nie ma co się dziwić. Teraz szkoły rywalizują o nowe osoby - mamy niż.
report comment
Dziwi mnie nauczyciel, biorący czynny udział w tej uroczystości, który na lekcjach przedstawia młodzieży czasy socjalizmu w Polsce w samych superlatywach. Ech...
report comment
@REPSOL46 co znaczy to " który ogromnie wspomógł to" jakieś bliższe dane ? Słyszałeś kiedyś o księżach patriotach określenie duchownych wspierających ustrój komunistyczny w Polsce. Określenie "księża patrioci" wywodzi się od oficjalnej dewizy ruchu, która brzmiała: "niezłomna wierność Polsce Ludowej". Ruch księży patriotów działał szczególnie aktywnie w okresie stalinizmu.Jak podaje kś Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swojej książce "Księża wobec bezpieki" 15% księży było aktywnymi działaczami SB!
report comment
Nagłośnienie na apelu w 85% było moje - brakowało tylko mikrofonów, których nie posiadam, a które użyczył Ks. Marek - za co Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ KSIĘDZU !! :*

Psymon, odpuść choć trochę i zejdź z Księży..
report comment
Pożyczył ci mikrofon :) no tak to prawie zorganizował wszystko ! wszystko jasne .
Faktycznie OGROMNE PODZIĘKOWANIA SIĘ NALEŻĄ :)
@REPSOL46 tam gdzie będą moim zdaniem ochy i achy na darmozjadami będzie krytyka więc zapomnij że może być inaczej .Rozumiem że to dla ciebie wydarzenie że ksiądz pożyczył ci na godzinę mikrofon a dla kogo inne nic nieznaczący incydent ,normalna sprawa .
report comment
Oj tam, nie rugaj chlopaka, moze dla niego ten mikrofon to byla sprawa wagi wyzszej. Nie chce tu za bardzo bronic ksiezy ale niektorzy sa wporzasiu i maja gest. Moze mikrofon to nic takiego ale licza sie intencje!

report comment
Ja tam do chłopak niema nic ! Tylko widzę to tak ,mikrofon pożycz mu kolega albo sąsiad i niema sprawy ,pewnie słowem by nie wspomniał .Tu pożycz ksiądz i podziękowania dla całej plebani samemu bogu i jeszcze ksiądz Marek całusa dostał (;*) bo chyba to znacz .To też obraz dla organizatorów tej imprezy i osób które ją przygotowały bo ich starania są niczym bo ksiądz pożyczył mikrofon :)
Czarny kolor oślepia widzę najmocniej .
report comment
to wszyscy uczniowie sa z 3 szkol? bo malo ich cos na zdjeciach. idea szczytna tylko zdaje mi sie ze niewiele mlodych wie cos na temat tego co dzialo sie w lubinie w 82 roku. ale mam nadzieje ze sie myle
O ile wiem.... to zorganizowano wystawę na temat wydarzeń lubińskich, więc będzie okazja aby poszerzyć wiadomości....
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.