Query error chojnow.pl - „Albo będę to miał, albo umrę próbując" - po spotkaniu autorskim z Jakubem Ćwiekiem
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Albo będę to miał, albo umrę próbując" - po spotkaniu autorskim z Jakubem Ćwiekiem

Autor admin
Data utworzenia: 08 listopad 2012, 15:15 Wszystkich komentarzy: 0


„Albo będę to miał, albo umrę próbując" - po spotkaniu autorskim z Jakubem Ćwiekiem

Czy wśród miłośników fantastyki znajdą się osoby nie znające cyklu opowiadań „Kłamca”? Nie sądzę. Między innymi dla nich wczoraj, tj. w środę 7 listopada br. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zaprosiła Jakuba Ćwieka, jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy tego gatunku.

Na początku zaliczyliśmy lekki poślizg – spotkanie zaczęło się o 15.15. W sali edukacyjnej biblioteki gościły osoby w różnym wieku. Stoliki, na których dumnie prężyło się nowe dzieło pisarza – książka „Chłopcy” pełne były t-shirtów odnoszących się do tego tytułu, pamiątkowych pocztówek i długopisów.


Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia autora – Jakuba Ćwieka – przez Annę Kopyrę, moderatorkę spotkania. Po kilku chwilach głos zabrał główny zainteresowany opowiadając przez dłuższą chwilę o początkach swojej pasji, o miłości do muzyki i powodach, dla których zaczął pisać. Trasa, która tego dnia zatrzymała się w Chojnowie jest połączeniem miłości autora do dobrego rocka oraz czytania książek. – Kiedy cichnie rock, to świat nie ma sensu – mówił Ćwiek.


Autor m.in. cyklu „Krzyż południa” opowiadał o sytuacjach, często ekstremalnych, które przytrafiały się mu w trakcie i przed pisaniem książek. - Jestem wielkim przeciwnikiem ekstremalnych sportów, ale jestem miłośnikiem ekstremalnego życia – usłyszeliśmy.


Spotkanie było pełne dobrego humoru, zabawnych sytuacji i żartów. Nie obeszło się bez pytań od Czytelników, podpisywania książek i rozdawania okolicznościowych pamiątek. Chojnów może być dumny, że zostawił swój ślad na tej niecodziennej trasie muzyczno-literackiej.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.