Query error chojnow.pl - Poznaliśmy chojnowskich "Mistrzów recyklingu"! Zbiórka elektrośmieci trwa.
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Poznaliśmy chojnowskich "Mistrzów recyklingu"! Zbiórka elektrośmieci trwa.

Author: admin
Creation date: 07 November 2012, 14:32 All comments: 0


Poznaliśmy chojnowskich "Mistrzów recyklingu"!  Zbiórka elektrośmieci trwa.

Dziś, wraz z pierwszym dzwonkiem w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie rozpoczęła się zbiórka elektrośmieci będąca jednym z głównych punktów festiwalu recyklingu „Śmiecenie odpada” trwającego w szkole. Dzisiejszy dzień to również wyłonienie „Mistrza recyklingu” w trakcie szeregu konkursów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli specjalnie dla zaproszonych gości.

Jak mogliśmy przeczytać w artykule „Ekologicznie Nakręceni nadal działają” opublikowanym niedawno na Portalu CHOJNOW.PL, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie dzięki realizacji działań „Odpad nie odpad(ł)” w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków Etap I” mogło zorganizować finał festiwalu recyklingu. Do udziału w nim uczniowie pod opieką Małgorzaty Potaczały zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskie nr 1. Dziś, tj. 7 listopada około południa poznaliśmy pierwszych mistrzów recyklingu.


Pierwsza grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie przybyła do Gimnazjum około godziny 11.00. Na miejscu musiała zmierzyć się z szeregiem zadań tyczących się recyklingu, z którymi – zdradzając na wstępie – poradzili sobie bez najmniejszego problemu.


Duża w tym zasługa gimnazjalistów, którzy jakiś czas temu przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla młodszych kolegów. Na młodych ekologów podzielonych na trzy drużyny – papier, szkło i plastik czekała m.in. krzyżówka, zabawa z kolorową chustą znaną z biblioteki czy konkurencje sprawnościowe. W międzyczasie wyznaczone osoby tworzyły pracę plastyczną tyczącą się tematu spotkania. Około południa poznaliśmy wyniki – dzięki wspaniałej postawie i ogromnej wiedzy wszystkie grupy zajęły pierwsze miejsce - do rąk kapitanów drużyn powędrował dyplom z tytułem „Mistrza recyklingu”, a wszyscy zawodnicy otrzymali ekologiczne długopisy, pamiątkowe smycze oraz słodkości. Gratulujemy!


Przypomnijmy, że dziś i jutro (7-8 listopada) w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbywa się zbiórka elektrośmieci. W godzinach 8.00 – 17.00 w specjalnie ustawionych koszach możemy zostawiać sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wspólnie zadbajmy o nasze środowisko!
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.