Query error chojnow.pl - Ekologicznie Nakręceni nadal działają
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ekologicznie Nakręceni nadal działają

Author: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Creation date: 06 November 2012, 13:30 All comments: 0


Ekologicznie Nakręceni nadal działają

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie większości mieszkańców naszego miasta i gminy kojarzy się z szeroko pojętymi działaniami ekologicznymi mającymi na celu promowanie systematycznego segregowania odpadów i ograniczania ich ilości. Uhonorowane już trzykrotnie międzynarodowym certyfikatem Zielonej Flagi, przyznanym w roku 2012 na następne trzy lata, nie spoczywa na laurach i nadal podejmuje nowe wyzwania edukacyjne.

W tym roku szkolnym gimnazjaliści zobligowali się m. in. do realizacji działań pod nazwą: „Odpad nie odpad(ł), w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków Etap I”, finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.


Przyznany naszej szkole grant pozwoli na realizację działań edukacyjnych i finału „Festiwalu Recyklingu”. Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Potaczały nawiązali współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 i Szkołą Podstawową nr 4, Przedszkolem Miejskim nr 1 oraz Miejską Biblioteką Publiczną. Dzięki uprzejmości Dyrekcji wymienionych placówek oświatowych i nauczycielek: p. Mirosławy Spes, p. Bożeny Szarek, gimnazjaliści przeprowadzili zajęcia warsztatowe oraz lekcje dydaktyczne o zasadach recyklingu wśród młodszych kolegów i koleżanek, zaprosili ich do udziału w konkursie plastycznym, a podczas „Festiwalu recyklingu”, który odbędzie się w siedzibie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, w dniach 7 - 8 listopada 2012 r., przyznane zostaną tytuły „Mistrza recyklingu”. Festiwalowi towarzyszyć będzie zbiórka elektrośmieci, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Chojnów. W tych dniach elektrograty wymienimy na owoce, by cała akcja rzeczywiście przyniosła wymierne efekty!


A w listopadzie zaprosimy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie w poszczególnych działach będzie można zapoznać się z efektami konkursu plastycznego.

Kampania finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.