Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rewia mody? Ups, Wszystkich Świętych.

Autor Michal
Data utworzenia: 06 listopad 2012, 14:23 Wszystkich komentarzy: 41


Rewia mody? Ups, Wszystkich Świętych.

Jaki kożuch na siebie założyć, gdzie na szybko kupić nowe białe kozaczki, czy aby na pewno ten beret pasuje mi do nowych spodni – z takimi wyzwaniami w dzisiejszych czasach mierzą się ludzie odwiedzając 1 listopada cmentarze. Obok Bożego Narodzenia i Walentynek, Wszystkich Świętych to najbardziej komercyjne święto XXI wieku. Święto zmarłych przejmują żywi.

Rozumiem, że tradycja, że trzeba pamiętać o zmarłych. Jednak wycieczka na cmentarz to już nie jest przeżywanie, wspominanie zmarłego tylko istna rewia mody. Przed grobem zamiast modlitwy w ciszy wszyscy plotkują o codziennych sprawach, o strojach sąsiadów, w najlepszym wypadku o tym jakie Kwiatkowska kupiła znicze na grób swojego teścia.

Odwiedzam groby bliskich kilka razy w roku, podobnie też kupuję kwiaty i wyznaję miłość swojej kobiecie nie tylko 14 lutego. Nie gustuję w przepychaniu się przez gęsty tłum rozplotkowanych osób, które przejechały setki kilometrów tylko po to by spotkać się z rodziną, tą żyjącą oczywiście. Po co więc ta cała otoczka „ku pamięci zmarłych z naszych rodzin”?

Można mi zarzucić uogólnienie posunięte do granic możliwości – zgoda. Nie jest tak, że WSZYSCY zachowują się w ten sposób, jednak porównując opisywane przeze mnie persony, z tymi, którzy naprawdę przyszli się pomodlić za zmarłych ci pierwsi mają drastyczną przewagę. Nie trzeba do tego badań opinii publicznej, wystarczy choć chwilę posłuchać...

Nie będę rozpisywał się dodatkowo o początkach tego święta, dodam tylko, że wstępnie obchodzone było ono w maju. Może to i lepiej – nie było mowy o śniegu (chociaż sięgając pamięcią do maja zeszłego roku to różnie może być), a przez to wypadkach i okropnych statystykach w ilości zmarłych w święto zmarłych. Myślicie, że bikini na cmentarzu zdałoby egzamin?

A wata cukrowa i popcorn sprzedawana przed cmentarzem, albo coraz popularniejsze zdjęcia przy pomniku z dopiskiem „ja z kochaną babcią” wrzucane na pewien serwis społecznościowy, ten od kciuka?

Jejku, na śmierć zapomniałem o święcie zmarłych...Komentarze

.Druga sprawa ludzie niewierzący i innowiercy są mniejszością w Polsce więc boją się wyrażać niezadowolenie z tego powodu z uwagi na strach przed stratą pracy szykan.Demokracja to przede wszystkim szacunek i poszanowanie mniejszości a msze i księża na tych imprezach to brak szacunku dla ludzi i prawa ! i uwierz że w Policji na msze jest rozkaz wielu komisariatach i ludzie dla świętego spokoju idą i udają wierzących przed szefem ! W innych kraja choćby w Czechach ,Niemczech czy Francji,Hiszpania jest to nie do pomyślenia.
zgłoś komentarz
Dziwny artykuł i to chyba jeden z nielicznych kopiuj i wklej z innych portali.Odkąd pamiętam 1 listopada był dniem rewii mody ,kobiet nawet jak mrozów nie było wyciągały futra z szaf i się stroiły a stragany z dewocjonaliami i kapiszonami były zawsze od kiedy sięgam pamięcią ! To sam tyczyło się niedzielnych kierowców czego teraz się nie da odczuć a i młodzież w te dni więcej niż zawsze sobie pozwalała .Skąd nagle takie oburzenie ,skąd tyle świętych i obrażonych białymi kozakami ? Jest takie powiedzenie niech się wstydzi ten co robi a nie ten co widzi a co kogo to obchodzi jak to chodzi ubrany i dlaczego 1 listopada ? zagadka.
Brawo;);).
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about New Product Site 4e2de3a
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Recommended Product Blog 364c254
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about High Rated Product Website 4c254e2
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Site 5d1b187
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Top Product Site b187733
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Useful Product Site 9d038a8
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Cool Product Guide 8a82_59
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Updated Product Info 4e2de3a
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.