Query error chojnow.pl - Złoty jubileusz „Trójki”
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Złoty jubileusz „Trójki”

Author: admin
Creation date: 12 October 2012, 18:05 All comments: 7


Złoty jubileusz „Trójki”

Mszą świętą w Małym Kościele rozpoczęły się dziś obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Uroczystość zgromadziła wiele osób z życia politycznego i kulturalnego miasta. Nie zabrakło również absolwentów placówki, emerytowanych nauczycieli oraz sympatyków szkoły.

Po mszy świętej goście udali się do MOKSiR, gdzie obecni uczniowie szkoły przygotowali dla nich uroczystą akademię. Występy rozpoczęły się od wykonania trójkowej wersji piosenki z filmu „Czterdziestolatek”.


Podczas akademii poznaliśmy historię szkoły. Dokładnie 1 września 1962 r. miała miejsce pierwsza inauguracja roku uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Wówczas szkołą zarządzał Edward Boruta. W 1992 r. nadano imię szkole – patronką „Trójki” została Maria Konopnicka.


Usłyszeliśmy również kilka słów o boiskach, przyszkolnym ogródku, jak i o samym budynku, bibliotece czy świetlicy. Wszystko to było ilustrowane na ścianie przy pomocy rzutnika.

Przez szkołę „przewinęło” się ponad 3 tys. uczniów i przeszło 200 nauczycieli. Aktualnie w szkole uczy się 315 uczniów i pracuje 49 osób.


Trójka to „Szkoła z klasą” oraz „Szkoła bez przemocy”, a przede wszystkim szkoła przyjazna uczniom, co zresztą mogliśmy usłyszeć podczas podziękowań jakie miały miejsce przed budynkiem „Trójki”.


Tuż po akademii wszyscy goście przeszli korowodem przy asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przez miasto do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Cytat umieszczony na niej: „Ludzie to anioły z jed­nym skrzydłem, dla­tego aby się wznieść, mu­simy trzy­mać się ra­zem” jest hasłem przewodnim „Trójki” – przez współpracę można przenosić góry.


Przy tablicy pamiątkowej swoje „5 groszy” dodały chojnowskie władze, księża, dyrektorzy innych szkół czy inni ludzie związani z „Trójką”. Spotkanie przed szkołą zakończyła uczennica Gimnazjum nr 1 w Chojnowie – Danuta Leonhardt, która śpiewająco podziękowała „Trójce”.


Po części uroczystej na gości czekał poczęstunek, zaś pod wieczór odbędzie się uroczysty bal w Domu Schramma.Comments

Napiszę krótko bardzo ładna impreza, fajna szkoła, fajni nauczyciele i wspaniały dyrektor.
report comment
prawda. dyrektor jest bardzo sympatycznym czlowiekiem. i mam wrazenie ze jako jeden z nielicznych nie jest poddanczy klerowi z placu zamakowego. choc na zdjeciach cala elita widze
report comment
I tu się grubo mylisz
report comment
konkrety prosze
report comment
a gdzie Twoje konkrety ?
report comment
w kiosku ;)

po prostu pytam o to w czym sie myle. czy dyr3 nie jest sympatyczny cyz moze tez nie jest poddany wladzom
report comment
Niestety, klerykalizacja Polski galopuje w takim tempie, że obecność władz kościoła katolickie (nigdy innego żadnego) nikogo już nie dziwi, skoro od ponad dekady politycy i głowy państwa nigdzie czterech liter nie ruszą bez czarnych darmozjadów .Więc co się dziwić, że tu na świeckiej imprezie w świeckiej szkole ekscelenycja odczynia uroki jak na mszy wraz z obstawą .Wszystko niby w państwie świeckim i demokratycznym, gdzie "szanuje" się mniejszości światopoglądowe jest czynem haniebnym i niemoralnym !
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.