Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowska Gala Kresowa

Autor admin
Data utworzenia: 11 październik 2012, 15:37 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnowska Gala Kresowa

We wtorek 16 października 2012 r. w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się Chojnowska Gala Kresowa. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki kresowej i nie tylko!

Podczas imprezy zobaczymy i usłyszymy Chór Polskiej Macierzy Szkolnej "Polesie" z Brześcia nad Bugiem, sopranistkę Lubę Skrybę z Żółkwi i akordeonistę Siergieja Polaczuka.


Chór Polskiej Macierzy Szkolnej „Polesie” działa przy Stowarzyszeniu Polskiej Macierzy Szkolnej w Brześciu. Prezesem Stowarzyszenia jest Maria Sulima, kierownikiem chóru Barbara Liniewicz, a dyrygentem Małgorzata Korol. Tworzą go Polacy urodzeni i mieszkający w Brześciu. [za ckmuza.eu]

Luba Skryba - Urodziła się 28 lipca 1989 r. w Żółkwi na Ukrainie. W 2008 r. z wyróźnieniem ukończyła Lwowski Państwowy Muzyczny Koledż im. Stanisława Ludkiewicza ze specjalnością „Muzyczna sztuka” - specjalizacja fortepian i wokalistyka. Zdobyła też kwalifikację koncertmistrza, artysty zespołu i wykładowcy. [za ckmuza.eu]

Czyżby kultura kresowa tak zawładnęła sercami chojnowian, że po niedawnych, udanych Kresowianach sala MOKSiR zapełni się po brzegi? Dowiemy się w najbliższy wtorek o godzinie 18.00. Wstęp na galę jest bezpłatny.


Źródło: MOKSiR

fot. ckmuza.euKomentarze

A może jakiś koncert bezpłatny dla młodzieży...? kultura kresowa jest bardzo ważna ok ale dla części społeczeństwa może coś dla średniej wieku poniżej 50-ki. Mieliśmy piękną krsowianę i to chyba wystarczy do Białej niedaleko więc kto miał ochotę z pewnością mógł skorzystać. Nie dajmy się zwariować zaraz wszyscy będziemy płakać i żyć tylko wspomnieniami.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.