Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Letnie kontrole nad akwenami

Autor admin
Data utworzenia: 02 lipiec 2024, 21:40 Wszystkich komentarzy: 0


Letnie kontrole nad akwenami

W upalne dni - zwłaszcza weekendowe - lokalne akweny przyciągają jak magnes. Niestety, mimo apeli o rozwagę, każdego roku dochodzi do wielu wypadków.

- W celu zapobiegania niebezpiecznym wydarzeniom związanym również z popełnianiem przestępstw i wykroczeń na terenie akwenów, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy cyklicznie kontrolują akweny wodne w rejonie miasta i powiatu legnickiego zwracając uwagę na bezpieczeństwo wczasowiczów - informuje kom. Jagoda Ekiert - Niestety mimo apeli o rozwagę każdego roku dochodzi do wielu wypadków. Brawura i brak umiejętności pływania to tylko niektóre przyczyny utonięć. Chętnie spożywany alkohol powoduje zaburzenia zmysłu równowagi i orientacji, nie pozwala na racjonalne postrzeganie możliwości wystąpienia potencjalnych zagrożeń. Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie i przecenianie swoich umiejętności pływackich, próba zaimponowania, to kolejne przyczyny wypadków nad wodą.

Funkcjonariusze przypominają, że najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.