Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Najważniejsze informacje na temat zaworów rozdzielających

Autor Sponsorowane
Data utworzenia: 01 lipiec 2024, 10:10


Najważniejsze informacje na temat zaworów rozdzielających

Najważniejsze informacje na temat zaworów rozdzielających

Zawór rozdzielający to istotny element każdego układu pneumatycznego oraz hydraulicznego, ponieważ pozwala kontrolować przepływ medium (w zależności od rodzaju układu, może to być na przykład powietrze lub olej). W zależności od potrzeb systemu może on przekierowywać wspomniane medium do odpowiednich odbiorników.

  1. Zawory rozdzielające sterowane pneumatycznie
  2. Jakie są popularne zawory rozdzielające?
  3. Sterowanie pneumatyczne czy ręcznie sterowany zawór rozdzielający?

Skoro już wiesz, co to jest zawór rozdzielający? to warto również wspomnieć o jednej z najważniejszych korzyści, z jakimi wiąże się ich wykorzystanie, jest możliwość precyzyjnego sterowania ruchem oraz siłą różnych urządzeń wykonawczych. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są rodzaje zaworów rozdzielających, jakie produkty wybrać, aby uzyskać wysoką jakość oraz niezawodność, lub chcesz się dowiedzieć, dlaczego sterowanie pneumatyczne cieszy się tak dużą popularnością, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Zawory rozdzielające sterowane pneumatycznie

Jeżeli chodzi o zawory rozdzielające sterowane pneumatycznie, za zmianę ich stanu (a więcza otwieranie oraz zamykanie określonych dróg przepływu) odpowiada sprężone powietrze. Takie zawory pneumatyczne stosuje się między innymi w miejscach, gdzie zastosowanie instalacji elektrycznej jest z jakiegoś powodu niewskazane oraz wtedy, gdy kluczowe jest szybkie i niezawodne sterowanie.

Jakie są popularne zawory rozdzielające?

Co ciekawe takie zawory sterowane z wykorzystaniem sprężonego powietrza to tylko jeden z kilku popularnych przykładów takich rozwiązań. Ze względu na sposób sterowania i funkcji, zawory rozdzielające można również podzielić na:

  • Zawory sterowane ręcznie - sterowanie bezpośrednie przebiega z wykorzystaniem przycisku lub dźwigni. Takie rozwiązanie można stosować w prostych systemach, w których nie istnieje konieczność automatyzacji całego procesu.
  • Elektrozawory - należy również wspomnieć o zaworach sterowanych sygnałem elektrycznych, które są często wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych. Sygnał elektryczny wykorzystywany jest do sterowania, a dodatkową zaletą jest łatwa integracja z istniejącymi systemami automatyki przemysłowej.
  • Zawory tablicowe - tego typu zawory montuje się na tablicach, dzięki czemu można później łatwo zarządzać wieloma zaworami.

Sterowanie pneumatyczne czy ręcznie sterowany zawór rozdzielający?

W przypadku pojawienia się wątpliwości związanych z tym, czy lepiej postawić na zawory mechaniczne, czy inne produkty, najlepiej zapoznać się ze specyfikacją wybranych produktów lub poradzić się sprzedawcy. Wieloletnie doświadczenie i doskonała znajomość branży na pewno pozwoli mu dobrać klientowi idealny produkt.

Pneumatyka Automatyka - Sklep pneumatyczny i elektryczny

Adres firmy:
Towarowa 20C,10-417 Olsztyn

Telefon:
+48 89 532 02 30

Strona WWW:
https://pneumatykanet.pl/