Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

SOR w Legnicy zmienia lokalizację

Autor admin2
Data utworzenia: 01 lipiec 2024, 10:28 Wszystkich komentarzy: 0


SOR w Legnicy zmienia lokalizację

Od 1 lipca Szpitalny Oddział Ratunkowy zostaje przeniesiony do budynku tzw. szpitala modułowego (obiekt pocovidowy) w związku z generalną modernizacją i przebudową dotychczasowych pomieszczeń SOR od strony ul. Iwaszkiewicza. Po przebudowie zostaną rozdzielone drogi pacjentów przywożonych karetkami i tych, którzy przybyli po poradę sami.

O zmianie lokalizacji SOR-u szpital poinformował już wszystkie instytucje i służby z pogotowiem ratunkowym włącznie. Wytyczono też oznakowane dojścia dla pieszych i dojazdy. Autem będzie można dojechać pod SOR od strony ul. Wrocławskiej, ale przy samym obiekcie osobny wjazd będą posiadały zespoły ratownictwa medycznego.

Szpital uspokaja wszystkich kierowców, że na czas remontu placówka nie będzie pobierała opłat za parkingi.

Do kiedy będzie czynny „stary” SOR przy ul. Iwaszkiewicza?

– O godz. 24.00 w niedzielę 30 czerwca zamykamy drzwi w dotychczasowej lokalizacji i równocześnie 1 lipca o godz. 0.00 otwieramy „nowy” tymczasowy SOR w szpitalu modułowym – wyjaśnia Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor szpitala.

Kiedy SOR powróci do starej siedziby?

- Remont potrwa rok, chcielibyśmy od lipca 2025 r. ponownie przyjmować pacjentów od strony ul. Iwaszkiewicza – dodaje Anna Płotnicka-Mieloch. - A w miejscu tymczasowego SOR-u w szpitalu modułowym zamierzamy uruchomić rehabilitację dla mieszkańców Legnicy i regionu.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.