Query error chojnow.pl - Wojskowe Centrum Rekrutacji zaprasza na Wakacje w WOT
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wojskowe Centrum Rekrutacji zaprasza na Wakacje w WOT

Author: admin
Creation date: 06 June 2024, 20:03 All comments: 0


Wojskowe Centrum Rekrutacji zaprasza na Wakacje w WOT

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie po raz trzeci organizuje projekt "Wakacje w WOT", będące szesnastodniowym szkoleniem wojskowym zwieńczonym uroczystą przysięgą wojskową.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego.

- To propozycja spędzenia 16 dni wakacji w oryginalny, a przede wszystkim odpowiedzialny sposób, zdobycia nowych kompetencji oraz znajomości. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki. Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy odbędą podczas wakacji, jego zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskową - informuje szer. Agnieszka Daukszewicz - O przyjęcie w szeregi WOT mogą ubiegać się rezerwiści oraz osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Zarówno mężczyźni jak i kobiety, w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), mogą zostać Terytorialsami.

Żeby wziąć udział w projekcie trzeba spełnić podstawowe warunki, którymi są m.in.: obywatelstwo polskie, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletniość, niekaralność, niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego.

Szkolenie podstawowe odbędzie się w dniach od 12.07.2024 do 27.07.2024. Szkolenie wyrównawcze natomiast od 20.07.2024 do 27.07.2024.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili, m.in. dzięki infolinii: 800 180 110 czy zgłaszając się się do każdego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.