Query error chojnow.pl - Nowi miłośnicy książek: Przedszkolaki pasowane na Czytelników
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowi miłośnicy książek: Przedszkolaki pasowane na Czytelników

Author: Urząd Miejski w Chojnowie
Creation date: 06 June 2024, 12:48


Nowi miłośnicy książek: Przedszkolaki pasowane na Czytelników

Wczoraj w południe w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbyło się jedno z najbardziej urokliwych wydarzeń tego roku – Pasowanie na Czytelnika. Pasowanie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną jest coroczną tradycją, która od 29 lat wprowadza najmłodszych mieszkańców naszego miasta w świat literatury.

Tegoroczne święto książki rozpoczęło się od barwnego spektaklu pt. „Pani Twardowska”, przygotowanego przez grupę teatralną Zielona Gęś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie pod kierownictwem p. Magdaleny Książek. Młodzi aktorzy z klas 4 i 5 z ogromnym zaangażowaniem i talentem przenieśli widzów w magiczny świat ballady, co spotkało się z gorącym aplauzem publiczności.

Po spektaklu przyszła kolej na przedszkolaki, które w pełnej krasie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Kulminacyjnym momentem tej części uroczystości było wspólne wykonanie piosenki o książce, które wprowadziło wszystkich w radosny nastrój.

Pasowanie na czytelnika objęło wszystkie przedszkolaki z Chojnowa – z Przedszkola nr 1 i nr 3, a także z Przedszkola Terapeutycznego i Ochronki - Przedszkola Sióstr Służebniczek. Przed symbolicznym aktem pasowania, dzieci musiały przystąpić do egzaminu na czytelnika, który okazał się być formalnością – wszystkie maluchy zaliczyły go na szóstkę. Następnie odczytano treść przyrzeczenia, a młodzi czytelnicy z powagą i dumą złożyli swoje pierwsze literackie ślubowanie.

To wyjątkowe wydarzenie, odbywające się co roku, ma na celu nie tylko wprowadzenie dzieci w świat książek, ale również zaszczepienie w nich miłości do czytania, która – miejmy nadzieję – będzie towarzyszyć im przez całe życie. Uroczystość ta jest doskonałym przykładem, jak w Chojnowie kultywuje się tradycje i jak ważną rolę w naszym społeczeństwie odgrywa literatura.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki, które będą przypominały im o tym ważnym dniu.

Pasowanie na Czytelnika to nie tylko oficjalne wprowadzenie do świata książek, ale przede wszystkim niezapomniane chwile dla najmłodszych, które z pewnością będą wspominać przez lata. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by to wydarzenie mogło się odbyć i już teraz czekamy na przyszłoroczną edycję tego literackiego święta.

Pełna fotorelacja z wydarzenia na: chojnow.eu