Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Muzyczna podróż do dawnych czasów. II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną za nami!

Autor admin
Data utworzenia: 06 październik 2012, 22:53 Wszystkich komentarzy: 0


Muzyczna podróż do dawnych czasów. II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną za nami!

Koncertem w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła zakończyła się II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną. Dzisiejszego wieczora przed stosunkowo licznie zgromadzonymi słuchaczami wystąpiły wszystkie zespoły – Aulos z Białegostoku, Saltarello z Kalisza, Hortus Musicus z Mielca oraz chojnowski All'Antico.

Sobotnie spotkanie z muzyką dawną rozpoczął kilkoma słowami ks. Jarosław Górecki, który pełnił rolę gospodarza świątyni pod nieobecność księdza ks. proboszcza Marka Osmulskiego. W świat dźwięków sprzed lat wprowadził nas główny organizator wydarzenia, dyrektor MOKSiR – Stanisław Horodecki. Po krótkim przedstawieniu zespołów, które tego wieczoru miały raczyć nas muzyką dawną przed ołtarzem pojawiły się gwiazdy tego wieczoru, członkowie wszystkich zespołów. Przy pomocy instrumentów i wokaliz zabrali nas w podróż do średniowiecza, renesansu czy baroku. Na koniec organizatorzy z burmistrzem miasta na czele podziękowali wykonawcom za trzy dni muzycznej uczty.


Muzyka dawna to muzyka wielkich emocji, pasji, głębokich przeżyć duchowych. Zabrzmiała perfekcyjnie w monumentalnych murach Dużego Kościoła, po którego zakamarkach rozchodziła się trafiając w serca słuchaczy.


Nam, czyli słuchaczom już jej brakuje. Na pocieszenie została płyta zespołu Aulos, którą można było nabyć w trakcie koncertów oraz oczekiwanie na materiał audio nagrywany dzisiejszego dnia w murach kościoła.


Podkreślić należy wyjątkowe oświetlenie świątyni, którego użyczył nam Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Dyrektorką ośrodka jest poprzedniczka Stanisława Horodeckiego - Ewa Lijewska.


Dziękujemy organizatorom, sponsorom, a przede wszystkim muzykom za wspaniałe trzy dni z muzyką dawną. Z niecierpliwością odliczamy czas do kolejnej, trzeciej już edycji Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną, która mamy nadzieje ponownie zagości w naszym mieście.

Do zobaczenia za rok!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.