Query error chojnow.pl - Morderstwo w stylu retro – Antykwariat zachwycił publiczność
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Morderstwo w stylu retro – Antykwariat zachwycił publiczność

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 21 maj 2024, 08:58


Morderstwo w stylu retro – Antykwariat zachwycił publiczność

W weekend amatorska grupa teatralna Antykwariat zachwyciła widzów swoim najnowszym spektaklem "Morderstwo w angielskim stylu". Sala widowiskowa w MOKSiR pękała w szwach, a zainteresowanie przedstawieniem przerosło najśmielsze oczekiwania – oba spektakle zgromadziły pełną widownię.

Wystąpili: E. Grześkowiak, S. Horodecki, P. Jakimowicz, A. Pruś, A. Przybysz-Fijołek, R. Rzepakowska, J. Saja oraz D. Wołoszyn.

Akcja spektaklu przeniosła widownię do snobistycznego Cookham w Anglii lat trzydziestych. W wiejskiej posiadłości pisarza Edwarda Bennetta i jego żony, aktorki Sorel Bennett, dochodzi do serii intrygujących wydarzeń. Małżonkowie, przyjechawszy tam, by odpocząć po premierowej klapie spektaklu, niespodziewanie zostają wplątani w kryminalną zagadkę, w której wszyscy są podejrzani. Kto z obecnych – konserwatywny polityk, szalona artystka czy fanatyczny socjalista – okaże się mordercą? To pytanie trzymało widzów w napięciu do samego końca.

Antykwariat, choć amatorski z nazwy, w niczym nie ustępuje profesjonalnym trupom teatralnym. Ich interpretacja "Morderstwa w angielskim stylu" była prawdziwą ucztą dla zmysłów. Scenografia była wyjątkowo sugestywna, idealnie oddając czas i miejsce akcji. Uważna dbałość o szczegóły – od strojów po rekwizyty – przyczyniła się do autentyczności i klimatu spektaklu.

Aktorzy w pełni zasłużyli na otrzymane owacje na stojąco. Kreacje wszystkich bohaterów były pełne uroku i ironii, a aktorzy świetnie oddawali skomplikowane osobowości swoich postaci. Na scenie czuć było pozytywną energię między aktorami, którzy bez wątpienia mogą poszczycić się tytułem Mistrzów Subtelnej Komedii.

Reżyseria tego spektaklu była przemyślana i spójna. Barbara Słotwińska, reżyserka przedstawienia, z wielkim wyczuciem balansowała między komedią a kryminałem, nie pozwalając widzom na chwilę nudy. Jej interpretacja tekstu Urbinatiego była świeża i dynamiczna, co sprawiło, że sztuka była równie intrygująca, co zabawna.

"Morderstwo w angielskim stylu" w wykonaniu Antykwariatu to spektakl, który na długo pozostanie w pamięci widzów. To dowód na to, że pasja i zaangażowanie potrafią przenieść góry i stworzyć niezapomniane doświadczenia teatralne. Mamy nadzieję, że grupa Antykwariat niebawem zaskoczy nas kolejną perełką, która znów zgromadzi pełne sale i wywoła burzę oklasków.

Gratulacje dla całego zespołu za wspaniałą pracę i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Po więcej zdjęć zapraszamy na: chojnow.eu