Query error chojnow.pl - Za nami Noc Muzeów 2024
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Za nami Noc Muzeów 2024

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 19 maj 2024, 15:10


Za nami Noc Muzeów 2024

Noc Muzeów, wydarzenie, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, po raz kolejny przyciągnęło tłumy mieszkańców spragnionych kulturalnych wrażeń. Tegoroczna edycja była szczególnie wyjątkowa, oferując bogaty program pełen atrakcji dla najmłodszych uczestników.

Wieczór rozpoczął się o godzinie 18:00 uroczystym otwarciem na terenie ogrodu zamkowego, gdzie dyrektor Andrzej Świdurski przywitał zebranych gości.

Chwilę później na scenie pojawił się chór „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie pod przewodnictwem Zenona Chmielewskiego. Jego występ wprowadził wszystkich w magiczny nastrój, zachwycając różnorodnym repertuarem i wyjątkową harmonią głosów. Tuż po nim scenę przejęli młodzi artyści z zespołu instrumentalno-wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 3, prowadzeni przez Tomasza Susmęda. Ich dynamiczny występ spotkał się z równie entuzjastycznym przyjęciem. Wszyscy występujący zostali obdarowani upominkami.

Jednym z głównych punktów programu był wykład Joanny Lamparskiej pt. „Tajemnicze historie z dzieckiem w tle”, który odbył się w sali wystaw czasowych. Opowieści autorki przeniosły słuchaczy w świat tajemniczych historii, niejednokrotnie zaskakując i fascynując.

Na zakończenie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu krzyżówkowego i rozdanie nagród. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się imponującą wiedzą i zaangażowaniem.

Nie zabrakło również licznych atrakcji dla dzieci. Malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, modelowanie balonów oraz strefa malucha przyciągnęły najmłodszych, zapewniając im mnóstwo radości. Popularnością cieszyła się strefa gier wielkoformatowych rozstawiona w Parku Śródmiejskim. Dzieci i młodzież zaangażowały się również w tworzenie muzealnego muralu.

Atrakcją cieszącą się bardzo dużą popularnością była możliwość wejścia na Basztę Tkaczy, skąd podziwiano panoramę miasta.

Uczestnicy wydarzenia mogli na miejscu posilić się pyszną harcerską grochówką z kuchni polowej, o którą zadbali panowie: Mirosław Gawron, Antoni Skalski oraz Paweł Wróbel. Osoby, które wpisały się do Księgi Gości otrzymywały słodką niespodziankę w postaci ciasteczka ze zdjęciem Muzeum. Te wyjątkowe okazjonalne słodkości zostały upieczone przez Piekarnię Kupczyk.

Noc Muzeów 2024 okazała się niezapomnianym wydarzeniem. Mieszkańcy i turyści mieli okazję odkryć nasze muzealne skarby w zupełnie nowym świetle, a atmosfera tej wyjątkowej nocy na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach, które z pewnością przyniosą równie wiele niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia za rok!

Po pełną fotorelację zapraszamy na chojnow.eu