Query error chojnow.pl - Pierwszy konwent w nowej kadencji
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pierwszy konwent w nowej kadencji

Author: Urząd Miejski w Chojnowie
Creation date: 19 May 2024, 15:07


Pierwszy konwent w nowej kadencji

Za nami pierwszy w tej kadencji konwent wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów powiatu legnickiego, na który włodarzy miast i gmin zaprosił burmistrz Chojnowa Jan Serkies. Po raz pierwszy w konwentowych obradach wzięli udział samorządowi debiutanci:prezydent Legnicy Maciej Kupaj i wójt gminy Kunice Krzysztof Błądziński.

Gościnnie w konwencie uczestniczył Piotr Buzar, dyrektorBanku Gospodarstwa Krajowego, który przedstawił zebranym zasady rozliczania inwestycji realizowanych w ramach Polskiego Ładu.

Włodarze lokalnych samorządów obradowali m.in. na temat inwestycji oraz współpracy między jednostkami. Poruszona została także kwestia dyktatu Tauronu, wymagająca od samorządów realizujących program „Oświetlona Polska” opłaty za każdy słup, na którym gmina wymieni oświetlenie na energooszczędne.

Przedstawiciele lokalnych władz samorządowych zobowiązali się do dalszej współpracy i realizacji projektów mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców regionu.

-Od pierwszego momentu widać, że samorządowcy powiatu legnickiego grają w jednej drużynie- ocenił gospodarz spotkania burmistrzJan Serkies -Ustaliliśmy, że spotkania w ramach Konwentu będą cykliczne i będziemy na nie zapraszać parlamentarzystów i ministrów z naszego regionu. W tej chwili dla nas priorytetem jest doprowadzenie do szybkiego spotkania z konserwatorem zabytków w Legnicy. A następnie omawianie inwestycji w ramach ZITU obszaru legnicko-głogowskiego.

fot. Zbigniew Jakubowski,e-legnickie.pl

Po więcej zdjęć zapraszamy na oficjalną witrynę Miasta Chojnów: chojnow.eu