Query error chojnow.pl - DRUM BATTLE Rhythm Festival znów w Galerii Piastów!
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

DRUM BATTLE Rhythm Festival znów w Galerii Piastów!

Author: Partnerstwo
Creation date: 16 May 2024, 12:16


DRUM BATTLE Rhythm Festival znów w Galerii Piastów!

Już w najbliższą sobotę (18.05) dajcie porwać się rytmowi.

Rozpoczynamy o godzinie 14.00 występem uczniów perkusji Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Legnicy. Od godziny 15.00 zaczną się występy laureatów Drum Battle 2024. Następnie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do udziału w warsztatach perkusyjnych.

Finałem imprezy będzie koncert formacji REPERCUSSION.

REPERCUSSION to zespół którego naczelną ideą jest wykonawanie muzyki, z wykorzystaniem bogatego instrumentarium perkusyjnego. Grupa swobodnie porusza się w różnych stylistykach – od muzyki etnicznej, przez blues i jazz aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”, polegający na teatralizacji (wizualizacji) gry instrumentalnej. Charakterystyczne dla tego nurtu jest wykorzystywanie jako instrumentów przedmiotów codziennego użytku, elementy gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu.

Członkowie zespołu (Jacek Muzioł - założyciel i kierownik artystyczny, Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś, Miłosz Rutkowski) są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy. Grupa ma na swoim koncie liczne koncerty m.in. podczas Festiwalu Crossdrumming w Warszawie, Międzynarodowego Forum Perkusjiw Żaganiu, Festiwalu Rytmu Drumbattle w Legnicy i Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zespół prowadzi także bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

Rytmicznie zapraszamy!

Impreza odbędzie się w ramach XIX już edycji Festiwalu Rytmu DRUM BATTLE, który odbywa się w Legnicy w dniach 17-18 maja.

Więcej o całym festiwalu na www.drumbattle.pl