Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wśród dźwięków średniowiecza, renesansu i baroku... Jesień z Muzyką Dawną (aktualizacja)

Autor admin
Data utworzenia: 05 październik 2012, 09:00 Wszystkich komentarzy: 6


Wśród dźwięków średniowiecza, renesansu i baroku... Jesień z Muzyką Dawną (aktualizacja)

Koncertem na scenie im. Ludwika Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy rozpoczęła się II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną. Na scenie zobaczyliśmy występy zaproszonych zespołów: Aulos, Saltarello i Hortus Musicus.

Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00, wyjątkowo w legnickim teatrze. - Po raz pierwszy chojnowianie zapraszają legniczan na koncert i to do legnickiego teatru – mówił dyrektor Miejskiego Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, Stanisław Horodecki.


Po słowach wstępu na scenie pojawił się Krzysztof Bartkowski z chojnowskiego zespołu All’Antico, który w październikowy wieczór wprowadził słuchaczy w świat muzyki dawnej. Jako pierwszy wystąpił Kameralny Zespół Muzyki Dawnej Aulos z Białegostoku, który zaprezentował gościom cztery utwory. Tuż po na scenie zagrał Zespół Muzyki Dawnej Saltarello z Kalisza prezentując również cztery utwory. Trzecim zespołem, który umilał nam ten chłodny, deszczowy wieczór był Zespół Muzyki Dawnej Hortus Musicus działający przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, który wykonał siedem utworów.


Dziś drugi dzień spotkań z muzyką dawną. Po gościnnym występie w Legnicy zespoły przyjadą do Chojnowa, gdzie zagrają najpierw w placówkach oświatowych, następnie dla podopiecznych „Niebieskiego Parasola” by finalnie dać koncert w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na muzyczną podróż do średniowiecza, renesansu i baroku.

Więcej o II Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną

Aktualizacja (dzień drugi - 05.10.2012)

II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną trwa. Dzisiejsze spotkanie z muzyką sprzed wieków rozpoczęły koncerty w chojnowskich placówkach oświatowych – każdą ze szkół odwiedził inny zespół. W trakcie spotkań dzieci mogły zadawać pytania artystom i poznać tajniki starodawnych sztuk muzycznych.


Tuż po godzinie 12.00 przy Tkaczu trzy zespoły, które mogliśmy usłyszeć wczoraj w teatrze: Aulos, Saltarello oraz Hortus Musicus komponując się idealne z chojnowskim Rynkiem pozowały do zdjęć. Poniżej przedstawiamy kilka „strzałów”.


Przypominamy o wieczornym koncercie, który odbędzie się w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie (wstęp wolny). Start o godzinie 19.00.


Aktualizacja (05.10.2012, godz. 21.00)

Za nami kolejny dzień muzykowania w dawnym stylu. Po krótkich koncertach w chojnowskich szkołach i „Niebieskim Parasolu” dzisiejszy dzień zakończył się występem dwóch zespołów: Aulos oraz Hortus Musicus w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Wśród widzów zauważyć można było również członkinie Saltarello z Kalisza oraz gospodarzy – All'Antico.


100-letnia świątynia jak zresztą powiedział dyrektor MOKSiR Stanisław Horodecki, doskonale współgrała z wykonaniami, hiszpańskimi utworami. Miejsce to było zresztą wspaniałym wyborem również pod względem czysto technicznym – akustyka Małego Kościoła robi wrażenie.


Jutro ostatni dzień II Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Finalny koncert odbędzie się o godzinie 19.00 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Wówczas usłyszmy już wszystkie zespoły w szczególnej oprawie wizualnej – serdecznie zapraszamy!Komentarze

I suggest you google it :)
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Top Product Info 4e2de3a
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Great Product Site 3a9d038
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Recommended Product Tips 254e2de
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Cool Product Blog 1877336
zgłoś komentarz
Please try [url=https://www.google.com/]Google[/url] before asking about [url=https://www.svenska480klubben.se/forum1/viewtopic.php?p=24495#p24495]Updated Product Blog[/url] d1b1877
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.