Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jak usprawnić pielęgnację ogródka? O czym warto pamiętać?

Autor Artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 13 maj 2024, 12:15


Jak usprawnić pielęgnację ogródka? O czym warto pamiętać?

Ogródek to miejsce, które nie tylko ma stanowić dekorację posesji i do niej pasować, ale również zapewniać miłą przestrzeń do odpoczynku. Jak powinieneś o niego dbać, aby móc się nim cieszyć przez całe lato?

Korzystaj z udogodnień do pielęgnacji ogrodu

Aby móc właściwie dbać o ogród, na początek musisz przemyśleć jego organizację. Jakie kwiaty chcesz w nim zasadzić, w jaki sposób mają być wydzielone poszczególne strefy, jak również czy pielęgnować będziesz go sam, czy zatrudnisz do tego specjalistów. Jeżeli dopasujesz kwiaty do rodzaju gleby, która jest w ogrodzie i będziesz wiedział, jak je podlewać, może się okazać, że samodzielne dbanie o ogród będzie łatwe i przyjemne.

Żeby rośliny w Twoim ogrodzie mogły rosnąć, potrzebują nie tylko słońca, ale również odpowiedniego nawodnienia. Powinno się ono odbywać wczesnym rankiem albo późnym wieczorem, kiedy słońce znajduje się niżej na niebie i nie ma zagrożenia, że spali liście czy kwiaty, na których będą znajdowały się kropelki wody. Jeśli nie masz możliwości podlewania ogrodu w takich godzinach, możesz skorzystać z automatycznych zraszaczy, które same będą załączały się o ustalonej porze.

Aby ogród pięknie się prezentował, musisz również dbać o regularne przycinanie trawnika. W tym celu powinieneś poszukać odpowiedniego sprzętu. Przy bardzo dużych trawnikach sprawdzi się niewielki traktor, przy średnich i mniejszych, możesz rozważyć zakup tradycyjnej kosiarki, którą będziesz musiał sterować, albo samo jeżdżącego robota koszącego. W ofercie znajdziesz wiele różnych modeli, więc warto skorzystać z poradników, na co zwracać uwagę przy ich wyborze, np. na stronie https://www.morele.net/wiadomosc/ranking-robotow-koszacych-2024-najlepsze-polecane-modele/18843/.

Na co zwracać uwagę wybierając robota?

Nie masz zbyt wiele czasu na korzystanie z ogrodu, a tego, który masz, nie chcesz poświęcać na koszenie trawnika? Może lubisz wygodę i tam, gdzie to możliwe, wykorzystujesz sprzęty, które wyręczają Cię w niezbędnych pracach? Bez względu na powód, dla którego zdecydujesz się na zakup robota koszącego, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego modelu.

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zwróć najpierw uwagę na takie elementy jak m.in.:

wymiar – dopasuj wielkość robota do powierzchni, którą ma kosić,

ilość trybów – będziesz mógł dopasować koszenie do ukształtowania terenu, jak i zaprogramować poszczególne strefy, które będzie miał kosić w określony sposób,

hałas – im ciszej będzie działał, tym przyjemniej spędzisz czas w ogrodzie, podczas jego pracy,

zużycie energii – po koszeniu wraca do stacji, aby naładować akumulator, więc warto wybierać takie, których pobór energii jest mniejszy,

zabezpieczenia – zabezpieczenie przed uruchomieniem przez niepowołane osoby, np. dzieci.

Regularne działania ułatwiają pielęgnację

Niewątpliwie potrzeba czasu i zaangażowania, aby ogród wyglądał pięknie i zachęcał do odpoczynku. Jednak nie wszystkie prace musisz wykonywać samodzielnie. Korzystanie z automatycznych zraszaczy czy robotów koszących, pozwoli zaoszczędzić czas, a jednocześnie da gwarancję, że wszystko jest zrobione tak, jak należy.

Są jednak takie prace np. wyrywanie chwastów, które będziesz musiał wykonać samodzielnie. Jeśli poświęcisz na to kilka minut każdego dnia, może się okazać, że będzie to mniej uciążliwe i męczące, niż ignorowanie ich przez kilka tygodni, a następnie poświęcenie całego dnia na ich usunięcie.