Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Konwent Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 19 kwiecień 2024, 14:00


Konwent Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów

17 kwietnia w Muzeum Regionalnym odbył się, ostatni w tej kadencji, Konwent wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów. Na to spotkanie podsumowujące pięć lat sprawowania władzy, włodarzy miast i gmin zaprosił burmistrz Chojnowa Jan Serkies - przewodniczący Konwentu.

- Chciałbym abyśmy podsumowali pięć lat naszej współpracy, ale pozwolicie Państwo, że zacznę od gorących podziękowań ustępującemu, po 20 latach, z funkcji prezydenta Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiemu, za bardzo owocną współpracę, za szczere, konstruktywne rozmowy, za pomoc i doradztwo, za sympatię i wspólną pracę na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Burmistrz wręczył Prezydentowi Krzakowskiemu symboliczną statuetkę podkreślając jednocześnie chęć utrzymania kontaktu.

Nie bez wzruszenia Prezydent Krzakowski przyjął te podziękowania. Wspominał dokonania dwóch dekad pracy w legnickim samorządzie:

- Dla mnie współpraca z samorządowcami Powiatu Legnickiego była cenną wartością. Mieliśmy odmienne poglądy polityczne, ale w kwestiach zasadniczych graliśmy w jednej drużynie na równych prawach. Mam nadzieję, że mój następca szanować będzie samorządowców Powiatu Legnickiego i będzie z nimi współpracował.

Dziękowano także wójtowi gminy Kunice Józefowi Pierógowi, który wprawdzie krótko sprawował swoją funkcję, ale, jak wspomniała obecna na Konwencie wicestarosta Janina Mazur, to był dobry czas dla tej gminy.

W każdym samorządzie reprezentowanym na Konwencie wiele się działo przez ostatnie 5 lat. Samorządowcy komentowali swoje osiągnięcia, plany i sprawy, których nie udało się zrealizować. W podsumowaniu skonstatowano, że doprowadzono do zakończenia wielu zakładanych zamierzeń, a nowoczesna infrastruktura i usługi publiczne oraz odpowiedzialna polityka samorządowa i społeczna przekładają się na poprawę warunków życia mieszkańców całego powiatu.