Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Typy kobiecych sylwetek – czym się charakteryzują?

Autor Artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 18 kwiecień 2024, 22:02


Typy kobiecych sylwetek – czym się charakteryzują?

Wiedząc, jaką masz sylwetkę, z łatwością dobierzesz dla siebie najlepsze ubrania. Inne rzeczy pięknie prezentują się na figurze typu jabłko niż gruszka lub kolumna. Dowiedz się, jak wyeksponować swoje atuty i zakamuflować ewentualne niedociągnięcia natury. Stworzysz efektowną sylwetkę, dopasowaną do typu swojej sylwetki. Najpierw oczywiście zacznij od poznania jej cech.

Czym charakteryzuje się sylwetka kielich, wazon i dzwon?

Masz sylwetkę kielich w przypadku długich nóg i rozbudowanej górnej partii ciała. Oznacza to szerokie ramiona i duży biust. W odpowiednio dobranych ubraniach, np. od marki Guess na Answear lub tych proponowanych w kolekcji Elisabetta Franchi, będziesz wyglądała rewelacyjnie. Jest to jakby odwrócony kielich. Piersi są spore, a biodra krągłe. Za swój atut możesz też uważać zarysowaną talię. Dla szerszej klepsydry charakterystyczne są także smukłe uda, to samo dotyczy łydek. Natomiast przy sylwetce dzwon można mówić o masywnych zarówno pośladkach, jak i udach. Nogi są stosunkowo krótkie i dość rozbudowane. Do typowych cech zalicza się też wąskie i delikatne ramiona. Z kolei talia jest wyraźnie zaznaczona.

Jakie cechy ma sylwetka rożek, klepsydra i wiolonczela?

Kobiety mające sylwetkę rożek wyróżniają się ramionami szerszymi niż biodrami. Zaczyna ona rozbudowywać się od pasa w górę. Panie wyróżniają się przede wszystkim swoimi długimi i smukłymi nogami. Za idealną sylwetkę uznaje się klepsydrę ze względu na idealne proporcje. Można śmiało powiedzieć, że biust, talia i biodra mają odpowiednie wymiary. Inaczej będzie to jednak przy sylwetce typu wiolonczela. Cechuje ją brak wcięcia w talii. Biodra i ramiona zdają się być w jednej linii. Tułów jest krótki. Można mówić o krągłościach. Sylwetka wiolonczela to podkreślone niektóre fragmenty ciała, masywne uda i smukłe łydki.

Czym wyróżnia się sylwetka kolumna, cegła i jabłko?

Jeśli masz sylwetkę typu kolumna, to cechuje Cię lekko zarysowana talia. Piersi są nieduże, to samo można powiedzieć o pośladkach. Atutem będą długie nogi i spory wzrost. Z kolei przy sylwetce cegła ramiona są szerokie, a uda i łydki masywne. Problemem pań może być brak zaznaczonej talii. Oczywiście dzięki doborowi odpowiednich ubrań możesz szybko odmienić swój wygląd i pozbyć się optycznej ciężkości, wyrównać proporcje. Przy sylwetce jabłko pośladki są niewielkie. Atutami pań z sylwetką typu jabłko są duże piersi i długie, szczupłe nogi.

Po czym poznasz sylwetkę typu lizak i gruszka?

Przy sylwetce lizak można mówić o długich i smukłych rękach, sporym biuście, delikatnych ramionach, wąskich biodrach. Marka La Mania ma dla Ciebie mnóstwo stylowych rozwiązań dla tego typu figur. Wiele pań ma figurę typu gruszka, więc mają z czego się cieszyć. Jest to sylwetka cechująca się odpowiednimi proporcjami. Górne partie ciała pozostają delikatne. Ramiona są drobne. Można mówić też o efektownym wcięciu w talii i płaskim brzuchu. Cechami gruszek są też dość masywne uda i szerokie biodra.

Elisabetta Franchi