Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Mała książka wielka zabawa – zapraszamy na warsztaty

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 16 kwiecień 2024, 20:00


Mała książka wielka zabawa – zapraszamy na warsztaty

Serdecznie zapraszamy najmłodszych chojnowian - dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na zajęcia czytelnicze pt. "Mała książka wielka zabawa", które odbędą się w sobotę - 20 kwietnia 2024 r., o godz. 10.00 - w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.


Zajęcia zostaną przeprowadzone w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" i ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują na nie zapisy.


Zgłoszenia telefoniczne już od poniedziałku - 15 kwietnia, od godz. 10:00, pod nr telefonu: 76 81 88346.

O KAMPANII

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Wierzymy, że czytelnictwo zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko nauczy się samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, rozbudzają wyobraźnię i zakorzeniają je w kulturze. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której od grudnia 2017 roku młodzi rodzice na oddziałach położniczych dostają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze: książkę przeznaczoną pod względem formy i treści dla dzieci w wieku 0–3 lata oraz broszurę informacyjną dla opiekunów, ukazującą nieocenioną rolę książek w rozwoju ich dziecka. Miesięcznie blisko 30 tys. rodziców nowo narodzonych dzieci w ponad 90% szpitali w Polsce otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą od Instytutu Książki.

Drugim etapem kampanii jest akcja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, których chcemy zachęcić do regularnego odwiedzania bibliotek i codziennego, wspólnego czytania. Przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawkę Czytelniczą dla przedszkolaka można odebrać w blisko 7 tys. bibliotek w całej Polsce.

Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o wszystkich dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzięki przygotowanej specjalnie dla nich książce chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.