Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Przewodnik po przesyłkach międzynarodowych: jak zamówić kuriera za granicę?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 15 kwiecień 2024, 22:13


Przewodnik po przesyłkach międzynarodowych: jak zamówić kuriera za granicę?

W ostatnim czasie przesyłki kurierskie stały się jednym z najchętniej wybieranych sposobów przekazywania paczek. Oprócz przesyłek krajowych dużym zainteresowaniem, zarówno firm, jak i klientów indywidualnych, cieszą się przesyłki międzynarodowe.

Komu potrzebna jest wysyłka za granicę?

Możliwość szybkiego i bezpiecznego wysyłania towarów za granicę jest kluczowa dla biznesu, a także świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy posiadamy rodzinę poza granicami kraju i chcemy jej coś przekazać. Na co zwrócić uwagę, chcąc nadać przesyłkę międzynarodową? Jak zamówić kuriera? Podpowiadamy, jak zabrać się do wysyłki za granicę.

Przesyłki międzynarodowe - charakterystyka

Choć kiedyś wydawało się to niemożliwe, dziś przesyłki międzynarodowe można wysłać już aż do 190 krajów na świecie, za pośrednictwem wielu sprawdzonych firm kurierskich. Jeśli zależy nam na szybkim czasie doręczenia, możemy wybierać spośród dostępnych środków przewozu. Nasza paczka może być przekazana transportem drogowym, kolejowym, lotniczym, a nawet frachtem morskim. Możesz więc mieć pewność, że kurier międzynarodowy na czas dostarczy ją odbiorcy.

Za granicę możesz wysłać niemal każdy produkt, z wyjątkiem tych, które w danym kraju są zakazane. Warto również sprawdzić, czy nasz przewoźnik nie posiada ograniczeń i czy wysyłany przedmiot nie znajduje się na zakazanej liście. Ponadto nie trzeba się martwić o odprawy celne i dokumenty przewozowe, bo zajmuje się tym dostawca paczki.

Jak zamówić kuriera za granicę?

Zamówienia kuriera za granicę nie powinno sprawić nikomu kłopotów. Jest to niemal tak samo proste, jak odbieranie przesyłki. Wystarczy solidnie zapakować wysyłany przedmiot, tak, by nie wypadł podczas przewozu, i skorzystać z porównywarki, która wskaże najdogodniejszą formę transportu.

W formularzu trzeba będzie wpisać takie dane, jak waga i wymiary przesyłki oraz kraj doręczenia, a następnie wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję. Klient nie musi także martwić się o odprawę celną i całą dokumentację.

Kiedy paczka wyruszy już w drogę, możemy śledzić, gdzie w danej chwili się znajduje. Dzięki temu wiemy, kiedy znajdzie się u odbiorcy. Kompleksowo świadczone usługi gwarantują, że bezpiecznie i na czas dotrze do adresata.

Przesyłki zagraniczne cennik

Nadając przesyłkę międzynarodową, warto skorzystać z porównywarki, by znaleźć jak najkorzystniejszy cennik przesyłki zagranicznej https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe. Koszt przekazania paczki z pewnością będzie zależny od jej wagi i wymiarów,a także od miejsca, w które chcemy ją nadać.

Wysyłając przedmioty posiadające dużą wartość, bądź ważne dokumenty, warto pomyśleć o skorzystaniu z dodatkowego ubezpieczenia, które również wpłynie na ostateczny koszt wysyłki.

Osoby, bądź firmy, które często robią wysyłki za granicę, mogą liczyć na indywidualny cennik, oferujący atrakcyjne stawki i dodatkowe kody rabatowe. Wybrana oferta z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagającego klienta, dla którego ważna jest kompleksowa, wysokiej jakości obsługa i przystępne ceny.