Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Otwarcie nowego placu zabaw

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 22 marzec 2024, 19:00


Otwarcie nowego placu zabaw

Początek wiosny stał się okazją do otwarcia nowego placu zabaw i przeprowadzenia testów urządzeń przez najmłodszych mieszkańców Chojnowa. Pierwszymi korzystającymi były przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 i 3 oraz Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Wrażenia były bardzo pozytywne, a radość ogromna. Najbardziej atrakcyjnym i obleganym elementem placu zabaw był zestaw w formie pirackiego statku, składający się z dwupoziomowego podestu, zjeżdżalni i przeplotni linowej.

Nie mniejszym zaciekawieniem cieszyła się także gra zręcznościowa labirynt oraz urządzenie interaktywne bajarka, która dzięki innowacyjnej technologii umożliwia słuchanie ciekawych historyjek oraz muzyki, rozwijając jednocześnie emocjonalnie oraz wzmacniając aktywność poznawczą.

Nadmieniamy, że to pierwszy plac zabaw z urządzeniami dla dzieci z niepełnosprawnościami, składający się z m.in. karuzeli przeznaczonej do wspólnej zabaw dzieci z dysfunkcjami ruchowymi, posiadającej trzy podwójne siedziska oraz trzy stanowiska na wózki inwalidzkie oraz huśtawki ze specjalnym siedziskiem, przystosowanym do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Dla bezpieczeństwa dzieci zamontowano ogrodzenie o dł. ok. 120 mb, teren placu wyłożono nawierzchnią dedykowaną.

Nowy plac zabaw powstał na terenie zielonym przy ul. Reja, nad rzeką Skorą.

Wykonawcą zadania była firma Muller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o. z siedzibą w Jelczu-Laskowicach.

Plac zabaw został zaprojektowany w taki sposób, aby stanowił przestrzeń do zabawy dla dzieci oraz ich rozwoju społecznego, motorycznego i umysłowego. Poza wspaniałą zabawą i rozwojem dzieci, plac zabaw da dzieciom szereg innych korzyści, m.in. naukę orientacji w przestrzeni, rozwój koordynacji ruchów i równowagi, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, rozwój sensoryczny.