Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowe boisko w Przedszkolu nr 1

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 22 marzec 2024, 19:00


Nowe boisko w Przedszkolu nr 1

Przedszkole Miejskie nr 1 reprezentacyjnie otworzyło boisko wielofunkcyjne, jakie powstało na terenie placówki w styczniu tego roku.

Były podziękowania, gratulacje, występy artystyczne i pierwsze zajęcia na wspaniałym boisku.

Inicjatorami tej inwestycji byli rodzice, a dokładnie panie Monika Rubik i Beata Springer z Rady Rodziców. W porozumieniu z ówczesną dyrektor przedszkola Lucyną Spes i ze wsparciem władz miasta w osobie burmistrza Jana Serkiesa ruszyły procedury związane z budową nowego obiektu.

- Pomysł zrodził się, gdy zastanawialiśmy się jak zagospodarować niewykorzystany teren. Plac pokryty murawą nasunął ideę utworzenia boiska dla dzieci – mówią inicjatorki. - Najpierw trzeba było porozmawiać z burmistrzem czy podejmie się tego projektu, potem poczekać na środki finansowe, przejść kwestie ekspertyzy geologicznej, potem jeszcze szyki pomieszała pandemia, więc kolejny czas oczekiwania…, ale dziś podziwiamy to wspólne dzieło i wszyscy jesteśmy szczęśliwi.

Pierwszy dzień wiosny był idealnym momentem na uroczyste otwarcie boiska. Wiosna to także doskonały czas na rozpoczęcie sezonu sportowego. I w takim duchu przebiegało to niecodzienne wydarzenie.

- Zapraszam serdecznie na naszą scenę inicjatorki pomysłu – mówiła rozpoczynając otwarcie obecna dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 Iwona Parzonka. – Zapraszam, pana burmistrza, który sfinalizował ten pomysł i oczywiście panią dyrektor Lucynę Spes, która nadzorowała całą inwestycję. Chcemy państwu serdecznie podziękować za spełnienie naszych marzeń…

- Samorząd naszego miasta przywiązuje bardzo dużą wagę do rozwoju oświaty, do stwarzania doskonałych warunków, w których nasze chojnowskie dzieci mogą się rozwijać - zabrał głos burmistrz Jan Serkies. - Cenię sobie szczególnie współpracę z rodzicami, bo przecież oni i kadra opiekująca się naszymi dziećmi decydują o kierunku rozwoju. Dlatego serdecznie dziękuję inicjatorkom tego pomysłu. Otwieramy dzisiaj piękny kompleks sportowy, z którego będą korzystać dzieci z Przedszkola Nr 1, ale jestem przekonany, że i inne dzieci będą użytkować ten obiekt.

Część oficjalną uświetniły dodatkowo występy artystyczne dzieci. Przedszkolaki tańcem i śpiewem wyraziły swoje zadowolenie i podziękowania. Potem było ceremonialne przecięcie wstęgi i „wrota” boiska stanęły otworem przed szeroką rzeszą chętnych sportowców. Inauguracyjnego strzału do bramki dokonała jedna z inicjatorek budowy boiska, a gola do siatki szarmancko przepuścił włodarz miasta…

No i można już było korzystać z boiska. Jakie zajęcia można na nim prowadzić i jak bezpiecznie z niego korzystać zaprezentowali piłkarze z klubu Oriens, a przedszkolaki chętnie wzięły udział w proponowanych sportowych ćwiczeniach.

Boisko wielofunkcyjne czyli do gry w kosza, w piłkę nożną, do ćwiczeń sprawnościowych ma nawierzchnię sportową poliuretanową z wysokimi parametrami wytrzymałościowymi.

Istotnymi elementami obiektu są zamontowane piłkochwyty, które stanowią ochronę dzieci bawiących się w pozostałej części ogrodu oraz zabezpieczenie przed wydostaniem się piłki poza obszar boiska.

Wykonawcą zadania była firma DARMAR Dariusz Stos z siedzibą w Bożejowicach. Łączna wartość zadania to ok. 250 tys. zł.