Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kierowca bez prawa jazdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 70 km/h

Autor admin
Data utworzenia: 13 marzec 2024, 21:17 Wszystkich komentarzy: 0


Kierowca bez prawa jazdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 70 km/h

25-letniemu mieszkańcowi gminy Chojnów, który pomimo sądowego zakazu kierował pojazdem i przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 70 km/h, grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Legniccy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. W niedzielę w Rzeszotarach zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością, wyprzedzając inne pojazdy. Pomiar wykazał, że jechał on o 70 km/h szybciej niż powinien, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h - relacjonuje mł. asp. Anna Tersa - Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 25-letni mieszkaniec gminy Chojnów nie miał uprawnień do kierowania, bo zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem narkotyków. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami a samochód, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu i nie miał badania technicznego.

Mężczyzna odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości, kierowanie niedopuszczonym do ruchu pojazdem i złamanie sądowego zakazu, za co według kodeksu karnego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.