Query error chojnow.pl - Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pobiegli i zwyciężyli
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pobiegli i zwyciężyli

Autor Chojnowska Drużyna Strzelecka
Data utworzenia: 06 marzec 2024, 19:51 Wszystkich komentarzy: 4


Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pobiegli i zwyciężyli

W niedzielę 3 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja największego Biegu pamięci w Polsce „Tropem Wilczym”. W Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Polkowicach pobiegli także Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej. Strzelców pobiegło 14 i wszyscy dotarli do mety. Na honorowym dystansie 1963m wystartowało 47 uczestników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Jakub Kamoń z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej.

Organizatorem było Stowarzyszenie Patriotyczne w Polkowicach. Bieg poprowadzono trasą wytyczoną w lasach – start i meta usytuowano na terenach Polankowego Centrum Piknikowego.

Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych poległych w walce i zamordowanych w katowniach NKWD biorąc udział w XII edycji Biegu Tropem Wilczym po raz 8 zorganizowanym w Polkowicach.

O godzinie 12:00 na starcie stanęła Chojnowska Drużyna Strzelecka, wśród której była także kadra.

Organizatorzy zapewnili pomiar czasu ale przekonywali, że Bieg był czymś więcej niż zmaganiami sportowymi. Nie jest to impreza sensu stricte sportowa – mogliśmy usłyszeć od organizatorów biegu – Nie organizujemy tego wydarzenia dla zysku ani własnej satysfakcji. Zorganizowanie „Biegu Tropem Wilczym” jest wyrazem naszej pamięci i czci. Oddaniem hołdu tym wszystkim, którzy mieli odwagę przeciwstawić się agresorowi jakim była Rosja Sowiecka i jej komunistycznym zwolennikom, zdrajcom Rzeczypospolitej, którzy ramię w ramię z okupantem, w imię ideologii komunistycznej, prześladowali i mordowali wszystkich tych co byli wierni Wolnej Polsce, a których historia dzisiaj nazwała Żołnierzami Wyklętymi.

Przed startem wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Polski.

Każdy uczestnik otrzymywał po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal. Na zawodników, na mecie czekała też gorąca herbata lub kawa oraz możliwość ogrzania się przy ognisku.

Polkowicom nie można odmówić rewelacyjnej atmosfery. Podczas Biegu Tropem Wilczym wszystkim uczestnikom dopisywał humor. Po raz pierwszy w ośmioletniej historii organizacji biegu w Polkowicach zabrakło pakietów startowych. Do biegów na 5km i 10km stanęło do rywalizacji łącznie 65 uczestników. Wszyscy Strzelcy startujący w biegu na 5 km ukończyli ten bieg.

Zawodnicy biegli całymi rodzinami albo ze znajomymi, a wystartowali równo w południe na dystansie 1963 m. Był to bieg "Honorowy" na upamiętnienie daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych - Józefa Franczaka ps. Lalek. O 12:30 wystartował bieg „Niezłomnych” na 5 km, który składał się z 2 okrążeń, natomiast bieg „Cichociemnych 316/94” na dystansie 10 km miał 4 okrążenia. Na mecie swojego biegu uczestnicy otrzymywali medale od organizatorów biegów.

Wszyscy Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej bez problemów dobiegli do mety.

Jeżeli interesuje cię przygoda, poznawanie nowych i rozwijanie swoich umiejętności, ciekawe znajomości oraz uczestnictwo w różnych proobronnych inicjatywach to przyjdź na nasze zbiórki, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 19:00 w Siedzibie Strzeleckiej mieszczącej się w Chojnowie przy ulicy Kilińskiego 24.

Przyjdź, zobacz i sam oceń czy to jest dla Ciebie.

Każdy może zostać do nas przyjęty, lecz nie każdy może wśród nas pozostać. - Józef Piłsudski o przynależności do Związku Strzeleckiego.

Starszy chorąży ZS Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

Mirosław JadachKomentarze

Please try Google before asking about Top Product Blog 038a84_
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Info 8773364
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about High Rated Product Website d038a85
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Useful Product Tips 8_595dd
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.