Query error chojnow.pl - Usiłował wręczyć łapówkę policjantom.
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Usiłował wręczyć łapówkę policjantom.

Autor Policja
Data utworzenia: 25 lipiec 2011, 12:00 Wszystkich komentarzy: 0


Usiłował wręczyć łapówkę policjantom.
Chojnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem na podwójnym gazie, a w zamian za uniknięcie odpowiedzialności usiłował wręczyć policjantom łapówkę.

Dyżurny Komisariatu w Chojnowie w sobotę (23.07.11) około godziny 21:00 otrzymał informację, że w miejscowość Budziwojów w pobliżu boiska sportowego jeździ najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę Citroena, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę używając do tego znaków świetlnych i dźwiękowych. Jednak kierowca nie stosował się do wydawanych poleceń, wjechał w przydrożne krzaki, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać w kierunku autostrady A4. Został zatrzymany przez policjantów na pasie zieleni oddzielającym kierunki jazdy na autostradzie. W czasie kontroli policjanci wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny. Badanie zawartości alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. 44-letni mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności usiłował wręczyć policjantom 500 zł. Został zatrzymany i umieszczony w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień w Legnicy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, a za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło:
www.dolnoslaskapolicja.gov.pl

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.