Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Mieszkaniec Chojnowa podczas spaceru z psem ujawnił trzy pociski artyleryjskie

Autor admin
Data utworzenia: 26 luty 2024, 20:58 Wszystkich komentarzy: 0


Mieszkaniec Chojnowa podczas spaceru z psem ujawnił trzy pociski artyleryjskie

Mieszkaniec Chojnowa podczas spaceru z psem ujawnił trzy pociski artyleryjskie. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów wojskowych.

Do odnalezienia pocisków doszło wczoraj około godziny 14.00.

- Mężczyzna postępując prawidłowo, natychmiast zawiadomił Policję. Na miejsce udali się chojnowscy funkcjonariusze i zabezpieczyli niewybuchy. Funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego legnickiej Policji potwierdził, że są to pociski artyleryjskie 155 - relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - Dzisiaj około godziny 10.00 żołnierze z jednostki saperskiej w Głogowie przyjechali na miejsce, gdzie sprawdzili przyległy teren i odkryli dodatkowo 11 pocisków zakopanych w niewielkiej odległości od pozostałych. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów wojskowych.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku znalezienia niewybuchu. Znalezisk nie należy przenosić w inne miejsca ani dotykać. - Pomimo tego, że od kilkudziesięciu lat leżą w ziemi, to nie tracą swych właściwości bojowych. Kiedy już natkniemy się na niewybuch to miejsce, w którym został znaleziony, oznaczmy i jak najszybciej poinformujmy policję.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.