Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jaka bateria kuchenna sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 22 luty 2024, 19:36


Jaka bateria kuchenna sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

Bateria kuchenna to niezbędny element wyposażenia kuchni. Jej dobór wpływa nie tylko na funkcjonalność, ale i wystrój pomieszczenia. Dlatego warto wybrać model, który będzie spełniał obydwie te potrzeby. Bateria ścienna, stojąca, a może z elastyczną wylewką? Podczas wyboru trzeba wziąć pod uwagę łatwość montażu, design, wygodę użytkowania, obecność dodatkowych funkcji oraz osobiste preferencje. Jaka bateria kuchenna najlepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

Wybór idealnej baterii kuchennej

Idealna bateria kuchenna powinna nie tylko współgrać z designem wnętrza, ale także być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wśród dostępnych opcji znajdują się modele o różnorodnych kształtach i rozmiarach. Niektóre z nich mają dodatkowe funkcje, takie jak systemy oszczędzania czy filtry do wody, które mogą znacznie ułatwić codzienne czynności i przyczynić się do oszczędności. Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania baterii.

Istotną kwestią jest także wygoda korzystania z baterii – wysokość wylewki czy sposób obsługi mogą mieć bezpośredni wpływ na komfort podczas wykonywania codziennych czynności. Odpowiednio dobrana bateria kuchenna będzie wygodna w użytkowaniu i posłuży przez lata.

Typy baterii kuchennych

Baterie kuchenne można podzielić ze względu na model, funkcjonalność i design. Najogólniejsza klasyfikacja obejmuje:

  • baterie ścienne – pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie;

  • baterie stojące – zajmują miejsce na blacie, ale wyjątkowo ciekawie się prezentują.

Obydwa rodzaje dostępne są w wielu różnych kolorach, wykończeniach, kształtach oraz funkcjonalnościach. Wyjątkowo praktyczną opcją są np. modele z wyciąganą lub elastyczną wylewką, która zapewnia dodatkową wygodę.


Baterie można podzielić również ze względu na materiał wykonania. Jest on istotny dla trwałości i łatwości utrzymania czystości. Do najpopularniejszych tworzyw należą stal nierdzewna, mosiądz i chrom.

Podczas zakupu warto ustalić, jaki model będzie odpowiedni, przemyśleć preferencje dotyczące funkcjonalności oraz określić budżet. Dostępne rozwiązania pozwalają na dopasowanie baterii do każdеgo wnętrza, zapеwniając niе tylko praktyczność, alе takżе dodając charaktеru przеstrzеni kuchеnnеj.

Zalety i zastosowania baterii ściennych w kuchni

Baterie ścienne przede wszystkim pozwalają lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, ponieważ zapewniają więcej miejsca do gotowania. Łatwiej również o utrzymanie czystości, gdyż brak dodatkowych elementów na blacie ułatwia szybkie wyczyszczenie powierzchni. Ponadto wokół baterii ściennej (w przeciwieństwie do stojącej) nie zbiera się woda. Oznacza to brak problemu z uciążliwym osadzaniem się kamienia.

Dodatkowo baterie ścienne są także estetycznym i nowoczesnym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w bardziej surowych i minimalistycznych kuchniach, ale nie tylko. Są dostępne w różnorodnych stylach, wykończeniach i kolorach. Można spotkać modele o obłych lub zaostrzonych kształtach. Z wylewką w kształcie U lub prostokątną. Dzięki temu łatwo dopasować je do każdych wnętrz – od klasycznych po nowoczesne.Baterie ścienne są też bardzo wygodne, ponieważ można samemu wybrać wysokość, na jakiej zostanie zamontowany kran i dopasować tym samym dany model do konkretnych potrzeb. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu. Dodatkowo istnieją modele ścienne z elastyczną wylewką, która pozwala skierować strumień wody w odpowiednie miejsce.

Rozważając baterię ścienną, warto jednak zwrócić uwagę na wymagania dotyczące instalacji. Są nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku baterii stojącej. Kluczowe jest odpowiednie dostosowanie instalacji hydraulicznej, którą należy poprowadzić w ścianie.

Bateria stojąca – elegancja i funkcjonalność w jednym

Bateria stojąca jest elegancka, ale i praktyczna. To idealny wybór do wnętrz w różnych stylach – od nowoczesnych, po klasyczne. Odnajdzie się w aranżacjach rustykalnych, boho czy glamour. Co ważne, charakteryzuje ją prosty montaż. W przypadku niektórych modeli np. z mocowaniem QFix, możliwa jest nawet beznarzędziowa instalacja. Dodatkowo ten typ baterii oferuje spore możliwości w doborze designu. Bogata oferta wylewek o wielu kształtach i kolorach, różnego typu dźwigniach, dodatkowych zdobieniach i akcentach sprawia, że wybór produktu idealnie dopasowanego do stylu kuchni nie stanowi problemu. Ponadto baterie stojące są często wyposażone w nowoczesne funkcje jak wyciągane lub elastyczne wylewki.

Bateria z wyciąganą lub elastyczną wylewką – nowoczesne rozwiązanie dla wymagających

Wybór między baterią ścienną a stojącą to jedno. Drugą kwestią jest to, czy wybór padnie także na elastyczną lub wyciąganą wylewkę. To pierwsze rozwiązanie jest dostępne w obydwu modelach baterii. Pozwala w prosty sposób napełnić wysokie naczynia, czy wyczyścić komorę zlewozmywaka. Drugą opcję, czyli wyciągany wąż, najczęściej spotyka się w bateriach kuchennych stojących. Pozwala na korzystanie ze strumienia wody nawet poza zlewozmywakiem np. w celu napełniania wodą wiadra. Oprócz tego, że znacząco ułatwia codzienne czynności, to doskonale odnajduje się w nowoczesnych aranżacjach.

Bateria kuchenna – jaka sprawdzi się najlepiej w codziennym użytkowaniu?

Osoby, które preferują nowoczesny styl kuchni nie tylko pod względem designu, ale i rozwiązań z pewnością docenią modele z wyciąganymi lub elastycznymi wylewkami. Taka opcja najlepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, ponieważ znacząco ułatwi wykonywanie wielu różnych czynności. Komfort podniesie także dotykowy system uruchamiający, czy cicha praca kranu. Natomiast warto pamiętać, że niektóre osoby stawiają na tradycyjne rozwiązania bez wielu dodatkowych funkcji. W takim przypadku warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich wykonano baterię kuchenną. Wybór modeli ze stali nierdzewnej, mosiądzu czy granitu przedłuży ich trwałość i sprawi, że czyszczenie baterii będzie zdecydowanie łatwiejsze.