Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Za nami Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 19 luty 2024, 21:50


Za nami Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa
W minioną sobotę, 17 lutego, na Halę Sportową PZS przy ul. Matejki 1, zawitała gorąca atmosfera rywalizacji, umiejętności piłkarskich i sportowej pasji. Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej U-15 o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zgromadził liczne grono miłośników futbolu, którzy o godzinie 10:00 z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie emocjonujących zmagań.

Na organizowanym na zasadach uproszczonych turnieju stawiły się drużyny UKS Oriens Chojnów i Chojnowianki Chojnów, a także Górnika Złotoryja. Gościem honorowym była zaprzyjaźniona drużyna z zagranicy, reprezentująca czeskie miasto partnerskie Mnichovo Hradištê. Nad przebiegiem wydarzenia czuwał Chrystian Serkies.

Po wielu pasjonujących pojedynkach zwycięzcą turnieju okazał się gospodarz imprezy - UKS Oriens Chojnów. Młodzi zawodnicy pod wodzą trenera zaimponowali publiczności nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale także determinacją i zespołowym duchem. Drugie miejsce przypadło drużynie z czeskiego Mnichovo Hradištê. Na trzecim miejscu uplasowała się Chojnowianka Chojnów, natomiast czwarte miejsce zajęli zawodnicy Górnika Złotoryja. Każda z tych drużyn dostarczyła kibicom wielu emocji i widowiskowych akcji, zasługując na uznanie za wspaniałe występy.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wyróżniono także indywidualne osiągnięcia. Tytuł najlepszego piłkarza przypadł zawodnikowi Mnichovo Hradištê, który doskonale radził sobie na boisku i przyczynił się do wysokiej pozycji swojej drużyny w klasyfikacji końcowej. Najlepszym bramkarzem został wybrany golkiper drużyny Górnika Złotoryja, a pojedynek o tytuł króla strzelców został rozstrzygnięty w rzutach karnych pomiędzy zawodnikami Mnichovo Hradištê a UKS Oriens z ostatecznym zwycięstwem piłkarza UKS-u.

Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej U-15 o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil dla uczestników, ale również wzmocnił więzi między miastami partnerskimi. To wydarzenie sportowe z pewnością pozostanie w pamięci społeczności lokalnej jako udane święto futbolu, jednoczące wszystkich miłośników tej pięknej dyscypliny. Burmistrz Jan Serkies zapowiedział, że dołoży starań, aby turniej piłkarski z udziałem zawodników z miasta partnerskiego stał się w naszym mieście coroczną tradycją.

Po ceremonii wręczenia nagród zawodnicy z Mnichovo Hradištê mieli okazję bliżej poznać nasze miasto i udali się m.in. na miejską kręgielnię oraz basen, aktywnie spędzając w Chojnowie całe popołudnie.

Pełna fotorelacja na stronie: chojnow.eu