Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Za nami XIII Samorządowa Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 13 luty 2024, 20:00


Za nami XIII Samorządowa Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego

Na XIII Samorządowej Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, która odbyła się w hotelu QUBUS w Legnicy, spotkało się blisko 400 gości reprezentujących świat sportu, liderów samorządów Zagłębia Miedziowego oraz osoby z polityki i biznesu. Gospodarzem Gali Sportu, odbywającej się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, był prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. W wyjątkowym wieczorze uczestniczyli politycy, samorządowcy, sportowcy i trenerzy, a także wiceminister sportu, poseł Piotr Borys.

Minister Borys wyraził radość z powrotu Samorządowej Gali Sportu i zapowiedział, że zrobi wszystko, aby w kolejnym roku formuła gali została poszerzona o najlepszych sportowców zawodowego sportu w regionie. Rok 2023 w sporcie Zagłębia Miedziowego został podsumowany bez tradycyjnego internetowego plebiscytu sportowego, zamiast tego nagrody zostały przyznane przez samorządowców z różnych regionów Dolnego Śląska.

Samorządy miast, gmin i powiatów Dolnego Śląska, w tym po raz pierwszy Szklarska Poręba, Wleń, Środa Śląska i Malczyce, dołączyły do partnerów Gali Sportu.

Burmistrz Chojnowa, Jan Serkies, w tym roku uhonorował reprezentantów sportów walki. Laureatami zostali:

Martyna Merunowicz– 3. miejsce Mistrzostwach Polski Juniorek w kat. wagowej K+68 kg w Taekwondo Olimpijskim. KS SFORA CHOJNÓW.

Franciszek Olszewski – 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w kat. wagowej M +65 kg w Taekwondo Olimpijskim. KS SFORA CHOJNÓW.


Trenerem obojga wyróżnionych zawodników jest Adrian Iwanowski.

Bez wątpienia wszyscy nagrodzeni przez lokalne samorządy uczestniczące w Gali Sportu zasłużyli wyjątkowo na te wyróżnienie, bo ich osiągnięcia stanowią o pozycji Zagłębia Miedziowego i całego Dolnego Śląska na mapie Polski.

fot. Bożena Ślepecka, e-legnickie.pl