Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Witelonka zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 13 luty 2024, 14:06


Witelonka zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi

W najbliższy czwartek (15.02) Collegium Witelona Uczelnia Państwowa - wiodąca w kraju Uczelnia wyższa kształcąca praktycznie - zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwartych Drzwi. Wyjątkowy, bo jubileuszowy: odbywający się po raz 25.

Collegium Witelona po raz pierwszy otworzyło podwoje dla odwiedzających w kwietniu 2000 roku. - Od tamtej pory minęło aż ćwierć wieku. Przez ten czas zmienił się świat wokół nas, zmieniło się otoczenie, jednak Collegium Witelona tak mądrze i konsekwentnie podąża za zmianami, że nie bez powodu zaliczane jest dziś do najlepszych w kraju Uczelni wyższych kształcących praktycznie. Wiodących w rankingach, wyróżnianych i nagradzanych - mówi dr Karol Rusin, prof. CW, Prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Studia dla młodych i starszych

W tym roku Uczelnia spodziewa się podczas Dnia Otwartych Drzwi około tysiąca samych tylko uczniów z całego regionu. Udział potwierdziły bowiem szkoły m.in. z Legnicy, Lubina, Polkowic, Chocianowa, Złotoryi, Jawora, Chojnowa, Bolesławca, Środy Śląskiej, Strzegomia i innych miejscowości. Collegium Witelona zaprasza jednak nie tylko uczniów i maturzystów, ale też osoby pracujące, które chciałyby zmienić coś w swoim zawodowym życiu, poszerzyć kompetencje, zdobyć nowe kwalifikacje czy całkowicie zmienić zawód. Wstęp na Dzień Otwartych Drzwi jest otwarty i bezpłatny, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy przyjść w godz. 9.00 - 14.00 do budynku E, znajdującego się na terenie campusu Uczelni przy ul. Sejmowej 5 w Legnicy. W budynku E będzie działało „centrum dowodzenia”, w którym będzie można zasięgnąć potrzebnych informacji, poznać przewodnika, który oprowadzi po Uczelni. - Nie bez powodu zachęcamy do odwiedzenia Dnia Otwartych Drzwi nie tylko uczniów i maturzystów, ale też osoby już aktywne zawodowo. Nasza Uczelnia proponuje bowiem autorski, jedyny w Polsce system studiów „Ucz się i pracuj”, dzięki któremu można bezpłatnie studiować stacjonarnie, ale w godzinach dopasowanych do możliwości osób pracujących, zajętych, mających wiele obowiązków. Zajęcia w tym systemie odbywają się popołudniami, głównie online oraz w weekendy. Podkreślam, że są to studia bezpłatne, gwarantujące dyplom ukończenia studiów stacjonarnych. Zapraszamy również osoby z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami. Uczelnia jest dla nich przystosowana - mówi Edyta Golisz, rzecznik prasowy Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Dla tych, którzy 15 lutego będą chcieli zapoznać się z nowoczesną ofertą edukacyjną Witelonki, Uczelnia przygotowała wiele atrakcji, zgodnych z kierunkami studiów, których Collegium Witelona proponuje w tym roku akademickim ponad 20, na trzech Wydziałach.

Symulacje medyczne, kryminalistyczne i lokomotywy

- Nasz Wydział zaprosi odwiedzających m.in. do świata symulacji medycznych. Czyli np. do działającego na terenie Uczelni Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, które przypomina prawdziwy szpital, ale zamiast pacjentów są w nim nowoczesne fantomy, zaprogramowane tak, by „naśladowały” ludzi z różnymi chorobami czy np. kobiety w ciąży. W Centrum będzie można obejrzeć też karetkę pogotowia, w pełni wyposażoną, która wiernie oddaje warunki pracy ratowników medycznych. Karetka symuluje nawet jazdę po nierównym terenie. Zapoznamy też odwiedzających z pracą położnych, zaprosimy do gabinetu fizjoterapii, zaprezentujemy specjalny stół, dzięki któremu będzie można poznać tajniki ludzkiego ciała w technologii 3D. Dodatkowo nasi studenci z kół naukowych będą uczyć samobadania piersi, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zbadają poziom glikemii, skład masy ciała. Studentki Położnictwa nauczą chustowania noworodków i niemowląt, zapraszamy więc też mamy ze swoimi pociechami, przyszłe mamy oraz wszystkich zainteresowanych - mówi dr Monika Stanaszek, prof. CW, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Z kolei dr inż. Piotr Nadybski, prof. CW, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych wyjaśnia, że kojarzenie nauk społecznych wyłącznie z książkami, tablicą i kredą to w XXI wieku zwyczajny stereotyp. - Podczas Dnia Otwartych Drzwi chcielibyśmy przekonać odwiedzających, że nowoczesne technologie dotyczą także gałęzi nauk społecznych. Zaprosimy więc chętnych do Centrum Nowoczesnych Technologii w Collegium Witelona, które jest wyposażone m.in. w Wirtualną Rzeczywistość, dzięki czemu studenci naszego Wydziału mogą poczuć się jak przedstawiciele prawdziwych służb, podczas zabezpieczania np. miejsca wypadku drogowego. Odwiedzający Dzień Otwartych Drzwi będą mogli założyć gogle VR i znaleźć się w Wirtualnej Rzeczywistości. Zaprosimy również na strzelnicę, gdzie będzie można sprawdzić sprawność ręki i celność oka. Nowym, działającym od tego roku akademickiego kierunkiem w ofercie naszej Uczelni jest Psychologia. W związku z tym Collegium Witelona dysponuje m.in. najnowszym sprzętem do tzw. badań feedback, które pokazują reakcje ludzkiego mózgu na różne bodźce. Podczas Dnia Otwartych Drzwi zaprezentujemy gościom takie badania. Mamy też prawdziwą gratkę dla wielbicieli filmów kryminalnych: będzie można z bliska zobaczyć, jak wygląda zabezpieczanie śladów na miejscu przestępstwa, pobieranie odcisków palców itp. - mówi dr Piotr Nadybski, prof. CW, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Natomiast Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych zaprezentuje odwiedzającym m.in. pokaz sprzężonych dronów. - To wspaniałe widowisko, przypominające taniec tych urządzeń w powietrzu. Za pomocą jednej komendy, drony poruszają się bowiem w tym samym kierunku - mówi dr Przemysław Siudak, prof. CW, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

Drony w Collegium Witelona to oczywiście nie tylko pokazy, ale przede wszystkim nauka dla studentów i wsparcie otoczenia: skonstruowany niedawno w Witelonce dron został przekazany Starostwu Powiatowemu w Legnicy, które będzie dzięki niemu badać m.in. jakość powietrza oraz prawidłowość procesów rekultywacyjnych w podlegających Powiatowi miejscowościach. - Podczas Dnia Otwartych Drzwi pokażemy nie tylko drony. Zaprosimy też odwiedzających do laboratorium cobotów, czyli robotów współpracujących z człowiekiem, zaprezentujemy możliwości drukarek 3D, zaprosimy do laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii. Collegium Witelona ma własną farmę fotowoltaiczną, jest niezależne energetycznie. Na własnych doświadczeniach możemy więc uczyć studentów kwestii związanych z odnawialnymi źródłami energii - mówi dr Przemysław Siudak.

Jedną z proponowanych przez Wydział atrakcji będzie też możliwość skorzystania z symulatorów kolejowych, dzięki którym - bez wsiadania za stery prawdziwej lokomotywy - chętni będą mogli poprowadzić pociąg na realnie odtworzonej w symulatorach, popularnej trasie kolejowej między Legnicą a Wrocławiem.

Dzień Otwartych Drzwi także online

25. Dzień Otwartych Drzwi zapowiada się więc w Collegium Witelona naprawdę ciekawie! Uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wstęp jest otwarty i bezpłatny. Nie trzeba się zapisywać ani zgłaszać udziału. Wystarczy przyjść w czwartek, 15 lutego, w godz. 9.00 -14.00 do budynku E na terenie campusu przy ul. Sejmowej 5 w Legnicy. Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w Dniu Otwartych Drzwi, Witelonka przygotowała wersję online, która będzie dostępna w internecie także po zakończeniu wydarzenia. Tam też można znaleźć dokładny program i szczegóły Dnia Otwartych Drzwi.

Adres strony: www.dod.collegiumwitelona.pl