Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną

Autor admin
Data utworzenia: 27 wrzesień 2012, 09:13 Wszystkich komentarzy: 2


II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną

Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną to projekt popularyzacji brzmień średniowiecza, renesansu i baroku, który zrodził się z muzycznych pasji Zespołu Muzyki Dawnej ALL` ANTICO działającego od kilku już lat przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. W trakcie trwającego kilka dni spotkania muzycy - zarówno gospodarze jaki i zaproszeni goście - spotykają się z młodzieżą chojnowskich szkół na edukacyjnych występach, a wszystkim zainteresowanym prezentują swój kunszt, koncertując w świątyniach i zabytkowych obiektach miasta.

I Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną z roku 2011 trwała dwa dni (piątek-sobota). W tym czasie goście - zespoły muzyki dawnej SALTARELLO z Kalisza i HORRENDUS z Ciechanowa/Warszawy - oraz gospodarze (ALL` ANTICO) zaprezentowali się w chojnowskich szkołach, zagrali koncerty: w lapidarium Muzeum Regionalnego i finałowy w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, zorganizowali też swoiste "jam session" w restauracji "Duszka.

II Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną zapowiada się jeszcze ciekawiej. Oprócz SALTARELLO i HORRENDUSA gospodarze zaprosili też AULOS z Białegostoku i HORTUS MUSICUS z Mielca. Koncert inauguracyjny 4 października 2012 (czwartek) rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. 5 października 2012 (piątek) w godz. 10.00-13.00 młodzi muzycy spotkają się na popularyzatorskich występach z młodzieżą chojnowskich szkół, o godz. 16.00 zagrają dla podopiecznych "Niebieskiego Parasola", a dzień zakończą koncertem w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 19.00. 6 października 2012 (sobota) ok. godz. 12.00 zaprezentują swe umiejętności seniorom dolnośląskiej oświaty w trakcie ich spotkania w "Domu Schrama", a całość zwieńczy koncert finałowy w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 19.00.

ZAPRASZAMY!Komentarze

Widze, ze nasz Chojnow sie coraz szybciej rozwija, tylko nie wiem dlaczego wydaje mi sie, ze jest to zasluga tego portalu. Jezeli moglbym jakos pomoc to jestem chetny :)
zgłoś komentarz
chetnie zajrzec tylko nie pojmuje jednej rzeczy. dlaczego inaugacja jest w legnicy?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.