Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Akcja Prędkość. Prawie 140 kierowców ukaranych

Autor admin
Data utworzenia: 16 styczeń 2024, 21:33 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja Prędkość. Prawie 140 kierowców ukaranych

W miniony weekend na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.

- Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych, potwierdza się zasada, że pośpiech jest złym doradcą - zaznacza mł. asp.  Anna Tersa - W miniony weekend na drogach Legnicy i powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Działania skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze, ale również do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Pracę funkcjonariuszy wspomagały  ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory. W trakcie działań ujawniono prawie 140 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech kierowców straciło swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci obligatoryjnie zatrzymają kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.