Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Biała po raz dziesiąty gościła Kresowian

Autor admin
Data utworzenia: 24 wrzesień 2012, 13:52 Wszystkich komentarzy: 0


Biała po raz dziesiąty gościła Kresowian

W pobliskiej Białej po raz dziesiąty odbyły się Wrześniowe Kresowiana, impreza propagująca pamięć Kresów. Zgodnie z zapowiedziami nie zabrakło atrakcji, wśród których należy wymienić m.in. pyszną kresową kuchnię przygotowaną przez mieszkańców Białej, występy zespołów muzycznych czy spektakl teatralny „Moralność Pani Dulskiej”.

X Wrześniowe Kresowiana rozpoczęły się polową mszą świętą, którą w intencji kresowian odprawił zaproszony do Białej biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz.

Do tej niewielkiej miejscowości przybyło mnóstwo mieszkańców Kresów Wschodnich z całymi rodzinami. Dopisali również mieszkańcy Chojnowa i okolicznych miejscowości, którzy niedzielny dzień postanowili spędzić w parku w Białej.


Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kuchnia kresowa – kolejkom do stoisk z żywnością nie było końca. Jednak największe wzięcie miały pyszne wypieki. Domowe ciasta jako pierwsze zniknęły z menu.

Tłumnie zgromadzona publiczność mogła posłuchać występów zespołów kresowych z Dolnego Śląska, koncertu chojnowskiego chóru Skoranta, który lada dzień obchodzić będzie 5-lecie istnienia oraz obejrzeć sztukę przygotowaną przez mieszkańców Białej – „Moralność Pani Dulskiej”.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.