Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Niskie temperatury śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych

Autor admin
Data utworzenia: 02 grudzień 2023, 23:58 Wszystkich komentarzy: 1


Niskie temperatury śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych

Mroźne dni są śmiertelnym zagrożeniem dla osób bezdomnych. Policja po raz kolejny apeluje - nie pozostawajmy obojętni na los osób potrzebujących, dla których opieka w tej porze roku jest szczególnie ważna.

- Policjanci w codziennej służbie reagują na każdą informację związana z ujawnieniem miejsca przebywania osób bezdomnych, które niejednokrotnie wymagają specjalistycznej pomocy medycznej. Bez wahania podejmują działania mające na celu zapewnienie niezbędnej pomocy i zapewniają bezpieczne schronienie w granicach posiadanych kompetencji - tłumaczy kom. Jagoda Ekiert - Pamiętajmy, że każda osoba leżąca na przystanku autobusowym, na dworcu, przy sklepie, czy w parku może potrzebować pomocy ale nie potrafi o nią poprosić. Często nie ma możliwości nawiązania kontaktu np. z powodu upojenia alkoholowego. Zwracajmy uwagę również na tych, którzy próbują znaleźć miejsce dla siebie na strychach, klatkach schodowych, czy piwnicach. Policjanci cyklicznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą zastać osoby potrzebujące ofiarując im doraźną i niezbędną pomoc. Wielokrotnie interweniują w miejscach trudnodostępnych takich jak rurociągi ciepłownicze, czy grożące zawaleniem budynki. Jeśli to konieczne przekazują osoby, których życie i zdrowie jest zagrożone personelowi medycznemu w celu udzielenia specjalistycznego wsparcia.

Informację o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na całodobowy bezpłatny numer: 0 800 100 022. W sytuacjach zagrożenia dzwoń po pomoc na numer alarmowy 112.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Your blog is not only useful, but also very creative. Not many people can write such a simple article, but it is so artistic Keep writing.
BASEBALL

zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.