Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Strzał w dziesiątkę" - nowy cykl na Portalu CHOJNOW.PL

Autor admin
Data utworzenia: 20 październik 2012, 15:45 Wszystkich komentarzy: 20


"Strzał w dziesiątkę" - nowy cykl na Portalu CHOJNOW.PL

Wraz z dzisiejszym tekstem startujemy z nowym cyklem na Portalu CHOJNOW.PL. Nazywa się „Strzał w dziesiątkę”, a polega na dynamicznych pytaniach i równie szybkich odpowiedziach, które spadną na barki znanych i tych mniej znanych osób ze świata polityki, sportu, życia społecznego czy kulturalnego – bez ograniczeń i szufladek - związanych z Chojnowem. Jednocześnie prosimy o sugestie osób, których chcielibyście poddać naszemu „przesłuchaniu”. Zatem – do dzieła!

Dodajmy tylko, że pytania/początki wypowiedzi będą stałe, co nie znaczy, że po jakimś czasie nie będą mogły ulec zmianie. Życzymy miłej lektury!

Na początek Jarosław Humenny, Starosta Legnicki, mieszkaniec naszego miasta. 1. Nazywam się… Jarosław Humenny.
 2. Gdybym nie był tym, kim jestem, to byłbym… Skończyłem Politechnikę Wrocławską, studia podyplomowe na kilku uczelniach, jestem inżynierem mechanikiem i pewnie zgodnie z moją specjalizacją rozwijałbym nowe technologie spawalnicze.
 3. W swojej pracy najbardziej lubię... satysfakcję i zadowolenie wypływające z wykonania kolejnej inwestycji w powiecie legnickim.
 4. Smak dzieciństwa: z dzieciństwa pamiętam dobrze pierogi i rewelacyjne pączki mojej babci, jakich nigdy potem nie jadłem oraz szpinak w przedszkolu którego nie cierpieliśmy, ale obowiązkowo był w jadłospisie.
 5. Mówię „Chojnów”, myślę miasto mojego dorosłego życia, mojej pierwszej pracy. Przyjechałem do Chojnowa w 1989 r. i zostałem na zawsze.
 6. Gdybym trafił „szóstkę” w Lotto… No cóż, nie gram za często w LOTTO, ale gdybym trafił „szóstkę” to chyba nie byłbym zbyt oryginalny w wydaniu pieniędzy. Mały domek z ogródkiem, a reszta dla dzieci na start w dorosłe życie.
 7. Moim autorytetem jest… Moim autorytetem zawsze byli i są moi rodzice. Niezaprzeczalnie moralnym autorytetem którego nauk słucham, także po jego śmierci jest Jan Paweł II.
 8. Nie wyobrażam sobie życia bez… Tu mam problem, bo dzień rozpoczynam od kawy więc chyba nie mogę bez niej żyć, a poważnie to bez rodziny i bliskich, którzy są dla mnie wsparciem w każdej sytuacji.
 9. Czytam Portal CHOJNOW.PL, bo… mało politykujecie i piszecie przecież o moim mieście.
 10. Ulubiona anegdota: Mam duże poczucie humoru i często używam żartów ale mistrzem w przekazywaniu anegdot nigdy nie byłem. Pochodzę z rodziny nauczycielskiej, a moja żona jest matematyczką, prawdopodobnie dlatego pamiętam anegdotę o wybitnym polskim matematyku Stefanie Banachu. Tylko bardzo proszę nie czynić jakichkolwiek skojarzeń czy porównań.

  „Stefan Banach nie znosił wręcz wszelkich posiedzeń akademickich. Gdy dostawał zaproszenie na kolejne takie posiedzenie z powagą mawiał: Wiem gdzie nie będę”.Komentarze

Bardzo ciekaw propozycja ,przykładowo teraz wiem że gdyby ten Pan startował w wyborach do władz miasta głosu na by na niego nie oddał .
Raz że nauczyciele w strukturach władz są bardzo przeciętni .
Dwa punkt 7 wybór autorytetu może świadczyć że klerykalizacja Chojnowa była by kontynuowana .Dla Pana Humennego mam dwie propozycje książek;
1."BEZ MIŁOSIERDZIA. Jana Pawła II wojna z ludźmi" Andrzeja Dominiczaka
2."Ojciec nieświęty" Piotra Szumlewicza
zgłoś komentarz
Dwie pozycje które zmuszają do myślenia nad postacią Wojtyły w przeciwieństwie masy laurek i albumów które nie niosą żadnej merytorycznej treści a są zwyczajnie puste .
Zadają pytania np takie czy moralne albo etyczne jest aby głowa kościoła jechała na zabiedzony kontynent gdzie faktycznie wierzących jest jest 99% społeczeństwa i straszenie ich wiecznym potępieniem i piekłem za stosowanie prezerwatyw gdzie na tym kontynencie dwa największe problemy z jakimi ludzie się borykają to przeludnienie i AIDS .Druga tak dla przykładu politycy u władzy twierdzą podobnie jak Pan Hummney że stosują się do nauk JPII jednak wszyscy popierali ,wysyłali i opłacali nasze wojska w Iraku ! tak to właśnie stosują się do jego nauk .
zgłoś komentarz
fajny pomysl. jako propozycje do kolejnych zastrzelonych skladam trenerwo chojnowianki, kolarzy,bokserow i lokalnych artystow

co do pana humennego w przeciwienstwie do psymona wlasnie na niego oddalbym glos jesli startowalby w wyborach do wladz miasta. ale to tylko dlatego ze znam go osobiscie i wiem ze potrafilby wniesc swiezosc w to zaczarnione srodowisko wzajemnej adoracji w ktorym kazdy boi sie wychylic
zgłoś komentarz
Ja nie znam tego Pana ,możliwe że jest jak mówisz .Mnie jako antyklerykała zniechęca wybór przez osobę wykształconą autorytetu tej postaci ,to jest banalne .Obawiam się jedynie że widział bym nadal takie obrazki jako ostatnio z obchodów dnia edukacji co jest dla mnie nie do przyjęcia .
zgłoś komentarz
Klerykał ,ale Psmon nie zrobisz nic.Spoko kolo Jarek,tylko po co wspiera czarnych?
zgłoś komentarz
Z którym trenerem?
zgłoś komentarz
Stefciu zrobisz ,to samo co teraz zwyczajne prezentowanie własnych poglądów otwiera często ludziom oczy .Nie chodzi mi teraz o tego Pana ale ogólnie.
Jestem za aby zrobić wywiad z prezes Członka ale żeby mogły zostać zadane konkretne pytani które muszą paść ,pomysł z wywiadem z trenerem też jest całkiem dobry pod warunkiem że będzie to trener nr dwa ,ten z trybun :)
zgłoś komentarz
haha,numer jeden po ci numer dwa?Psymon to kraj katolicki,więc aby mieć władze trzeba służyć do mszy i wspierać Władzia i Tadzia w Chojnowie.
zgłoś komentarz
Psymonon znasz Władzia i Tadzia pasterzy naszych?
zgłoś komentarz
Jarek Humenny wyluzowany.ok ma odwagę dać wywiad.Czekamy na innych.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.