Query error chojnow.pl - Spotkanie z uczniami - tematem hejt i cyberprzemoc
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spotkanie z uczniami - tematem hejt i cyberprzemoc

Autor admin
Data utworzenia: 13 listopad 2023, 21:13 Wszystkich komentarzy: 3


Spotkanie z uczniami - tematem hejt i cyberprzemoc

Hejt, cyberprzemoc, mowa nienawiści oraz dopalacze były tematem spotkania chojnowskich dzielnicowych z uczniami szkoły w Rokitkach.

Jak tłumaczy mł. asp. Anna Tersa, głównym celem spotkania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnowie z uczniami klas V-VII Szkoły Podstawowej w Rokitkach było poszerzenie wiedzy o przemocy wynikającej z nienawiści, o mowie nienawiści, nietolerancji, nierównym traktowaniu a także kierowaniu się stereotypami, w aspekcie przeciwdziałania negatywnym zjawiskom z tym związanym. - Policjanci opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu, o tym jak chronić swój wizerunek w sieci, m. in. o udostępnianiu zdjęć na portalach społecznościowych oraz o fali „hejtu internetowego”, cyberprzemocy i dopalaczy.

Spotkanie przygotowali i poprowadzili st. sierż. Patryk Górecki i sierż. Sebastian Miliński.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają zachowania dyskryminacyjne i jakie mechanizmy nimi rządzą. Policjanci za pomocą przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej, omówili również w jaki sposób uprzedzenia wpływają na postrzeganie innych grup społecznych oraz czym jest mowa nienawiści i jakie są jej skutki. -  Ponadto podkreślili,  jak ważna jest przezorność w codziennym życiu oraz ograniczone zaufanie, zwłaszcza do obcych osób. Młodzież dowiedziała się również, jaka grozi odpowiedzialność karna za przestępstwa internetowe popełnione przez nieletnich - informuje lokalna policja.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Please try Google before asking about New Product Site c75d1b1
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Site 4c254e2
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Top Rated Product Site de3a9d0
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.