Query error chojnow.pl - Spotkanie z uczniami - tematem hejt i cyberprzemoc
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spotkanie z uczniami - tematem hejt i cyberprzemoc

Author: admin
Creation date: 13 November 2023, 21:13 All comments: 0


Spotkanie z uczniami - tematem hejt i cyberprzemoc

Hejt, cyberprzemoc, mowa nienawiści oraz dopalacze były tematem spotkania chojnowskich dzielnicowych z uczniami szkoły w Rokitkach.

Jak tłumaczy mł. asp. Anna Tersa, głównym celem spotkania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnowie z uczniami klas V-VII Szkoły Podstawowej w Rokitkach było poszerzenie wiedzy o przemocy wynikającej z nienawiści, o mowie nienawiści, nietolerancji, nierównym traktowaniu a także kierowaniu się stereotypami, w aspekcie przeciwdziałania negatywnym zjawiskom z tym związanym. - Policjanci opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu, o tym jak chronić swój wizerunek w sieci, m. in. o udostępnianiu zdjęć na portalach społecznościowych oraz o fali „hejtu internetowego”, cyberprzemocy i dopalaczy.

Spotkanie przygotowali i poprowadzili st. sierż. Patryk Górecki i sierż. Sebastian Miliński.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają zachowania dyskryminacyjne i jakie mechanizmy nimi rządzą. Policjanci za pomocą przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej, omówili również w jaki sposób uprzedzenia wpływają na postrzeganie innych grup społecznych oraz czym jest mowa nienawiści i jakie są jej skutki. -  Ponadto podkreślili,  jak ważna jest przezorność w codziennym życiu oraz ograniczone zaufanie, zwłaszcza do obcych osób. Młodzież dowiedziała się również, jaka grozi odpowiedzialność karna za przestępstwa internetowe popełnione przez nieletnich - informuje lokalna policja.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.