Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

75 lat pasji do muzyki – Dolnośląski Oddział PZCHiO świętował swój jubileusz

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 06 listopad 2023, 11:50


75 lat pasji do muzyki – Dolnośląski Oddział PZCHiO świętował swój jubileusz

W sobotnie popołudnie Chojnów był gospodarzem wyjątkowego wydarzenia, bowiem swoje 75. urodziny świętował Dolnośląski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz lokalnych oraz delegacje członków zespołów zrzeszonych w PZChiO.

Wydarzenie to było nie tylko świętem muzyki, ale również okazją do podziękowania wszystkim, który przez lata wspierali i pracowali na rzecz Dolnośląskiego Oddziału PZCHiO.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały władze Zarządu PZCHiO. Prezes Oddziału, Andrzej Drozdowicz, przypomniał historię organizacji oraz wygłosił wzruszające przemówienie, w którym podziękował wszystkim za trud i zaangażowanie w rozwijanie kultury muzycznej w regionie.

- Wielka radośćwypełnia moje serce. Bardzo się cieszymy z Państwa obecności tutaj. Na przestrzeni 75 lat pracy społecznej w amatorskim ruchu artystycznym należy podkreślić, że zespoły należące do PZCHiO koncertowały wspólnie z wieloma zawodowymi zespołami na scenach krajowych oraz zagranicznych. Zespoły zrzeszone w PZCHiO prezentują wysoki poziom muzyczny, będąc ambasadorami kultury polskiej, a ludzie, którzy z wielką pasją i poświęceniem pracowali i pracują bezinteresownie, zasługują na najwyższe wyrazy szacunku – powiedział prezes Andrzej Drozdowicz.

Głos zabrał również burmistrz Chojnowa, Jan Serkies:

- Jest mi niezmiernie miło, jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę Państwa serdecznie powitać w Chojnowie - w mieście o bardzo bogatej historii, tradycji, w mieście które bardzo dużą wagę przywiązuje do rozwoju kultury - do nowoczesnych obiektów, ale też powstawania nowych zespołów muzycznych i tanecznych, na czele z dumą naszego miasta, czyli chórem Skoranta. Gratuluję tego pięknego jubileuszu, dziękuję za tę kilkuletnią, bardzo owocną współpracę, szczególnie w tym roku, kiedy chojnowianie mogli podziwiać zespoły funkcjonujące w Państwa stowarzyszeniu. Chciałbym przekazać również serdeczne życzenia – zdrowia, pomyślności i sukcesów. Życzę również radosnego świętowania.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne, które zainaugurował chór reprezentacyjny PZCHiO, składający się z przedstawicieli większości grup należących do Oddziału Dolnośląskiego.

Następnie na scenie pojawiła się Legnicka Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która zachwyciła nie tylko swoim talentem i energią, ale także stroną wizualną. Na koniec publiczność została oczarowana występem zespołu "Mała Estrada" z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu. Młode wokalistyki zaprezentowały kilka bardziej i mniej znanych utworów, urozmaicając swój występ choreografiami tanecznymi.

Wydarzeniu towarzyszył duch muzycznej wspólnoty. 75-lecie Oddziału Dolnośląskiego PZChiO jest dowodem na to, że pasja i miłość do muzyki mogą przetrwać i rozwijać się przez pokolenia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych lat działalności w służbie sztuce i kulturze.