Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Lokalna policja ostrzega przed domokrążcami podającymi się za policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 29 sierpień 2023, 22:23


Lokalna policja ostrzega przed domokrążcami podającymi się za policjantów

Lokalna policja ostrzega przed oszustami, którzy podają się za policjantów i wmawiają mieszkańców naszego powiatu o serii podrobionych dowód osobistych. Oszuści proszę domowników o dowód osobisty, aby go zeskanować i sprawdzić czy rzekomo nie jest podrobiony.

- Legniccy policjanci zostali poinformowani o domokrążcach, którzy chodzą po terenie gminy Miłkowice i wmawiają domownikom, że są policjantami, którzy za pomocą skanerów sprawdzają autentyczność dowodów osobistych. Oszuści informują mieszkańców, że jest seria podrobionych dowodów osobistych i muszą zeskanować ich dokumentów, aby zweryfikować autentyczność dokumentu - informuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - Informujemy, że policjanci nie prowadzą żadnych działań dot. serii podrobionych dokumentów. Funkcjonariusze nie chodzą po domach i za pomocą skanerów nie sprawdzają dowodów osobistych!

Przekazując osobie nieznanej dokument tożsamości celem skserowania, zeskanowania, wykonania zdjęcia lub spisania danych niesie za sobą negatywne konsekwencje. Potencjalne skutki utraty dowodu osobistego to zaciągniecie kredytów bankowych, bądź pożyczek w instytucjach parabankowych, a także zawieranie różnego rodzaju umów.

- Jeżeli przekazałeś oszustom swój dowód osobisty natychmiast udaj się do Urzędu, który wydał twój dokument i unieważnij go - apelują policjanci. Dokument unieważnić można także online.

fot. KMP Legnica