Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Piątek pełen atrakcji - badania archeologiczne i wystawa fotograficzna

Autor admin
Data utworzenia: 11 wrzesień 2012, 15:26 Wszystkich komentarzy: 0


Piątek pełen atrakcji - badania archeologiczne i wystawa fotograficzna

Ostatni piątek był swoistą ucztą dla wszystkich miłośników historii naszego miasta oraz wypraw nie tylko rowerowych. Wszystko to za sprawą spotkań jakie zorganizowały dla mieszkańców naszego miasta Muzeum Regionalne oraz Miejska Biblioteka Publiczna. W pierwszym z tych miejsc odbył się odczyt Mariusza Łesiuka na temat badań archeologicznych prowadzonych w naszym mieście oraz pobliskich wioskach, natomiast wśród książek swoje fotografie prezentował znany wszystkim lokalny podróżnik – Paweł Wróbel.

Około godziny 17.00 w Muzeum Regionalnym w Chojnowie rozpoczął się krótki wykład Mariusza Łesiuka na temat badań archeologicznych, które swoim zasięgiem – poza Chojnowem – objęły sąsiednie wioski takie jak Biskupin czy Budziwojów. Wykopy, które przysłużyły się odkrywaniu historii naszego regionu prowadzone były w miejscu wodociągów. Słuchacze mogli poznać m.in. kulisy badań, nieco historii tych miejsc jak i zobaczyć odkrycia takie jak pozostałości po naczyniach z dawnych lat.


Prosto z Muzeum tuż po wykładzie należało pobiec do pobliskiej Biblioteki gdzie o godzinie 18.00 rozpoczął się wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Wróbla. Kilkanaście lat wypraw od pewnego czasu rejestrowanych przez aparat fotograficzny. W trakcie prawie dwugodzinnej prezentacji zdjęć połączonych z komentarzem autora zobaczyliśmy twory fotograficzne z przeróżnych miejsc ukazujących przepiękne widoki, naturę jak i dokumentujące najważniejsze momenty podróżnicze pana Pawła. Było na co popatrzeć! Po wykładzie na gości czekał słodki poczęstunek i autor, który z każdym chętnie zamienił kilka słów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.