Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jak wygodnie zapakować jedzenie na wynos?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 09 sierpień 2023, 21:40


Jak wygodnie zapakować jedzenie na wynos?

Jak wygodnie wozić ze sobą jedzenie? Jest kilka rozwiązań, które ułatwiają transport śniadania, obiadu czy innych posiłków. Termiczna torba śniadaniowa, lunchbox czy woskowijka to najciekawsze z nich. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Torba śniadaniowa – pojemne, funkcjonalne i ekologiczne opakowanie na żywność

Osoby, które zabierają swoje jedzenie do pracy, szkoły czy na wyjazdy, często miewają problemy z pakowaniem posiłków na wynos. Z myślą o nich powstały więc rozwiązania ułatwiające wygodne i bezpieczne transportowanie pożywienia. Jednym z nich jest torba śniadaniowa, którą można znaleźć w sklepie Out Of The Box.

Produkt, który figuruje na stronie internetowej sklepu, wyróżnia się z kilku względów. Największym atutem tego rozwiązania są tworzywa, z których zostało wykonane opakowanie na jedzenie. Torba śniadaniowa wykorzystuje materiał typu washable standard i termoizolację.

Właściwości termiczne sprawiają, że produkt jest w stanie trzymać temperaturę posiłków przez dłuższy czas. Dzięki temu ciepłe dania pozostają gorące, a zimne przekąski zachowują swoją świeżość przez wiele godzin. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się świeżym i smacznym jedzeniem w trakcie dnia.

Natomiast materiał washable paper to papierowa tkanina, którą często określa się również jako washpapa. To specjalne tworzywo jest elastyczne i odporne na ścieranie, przetarcia czy inne uszkodzenia mechaniczne. W dodatku nadaje się ono do czyszczenia na mokro. Dzięki temu torba termiczna może być odświeżana oraz używana wielokrotnie. To rozwiązanie jest więc bardziej ekologiczne niż jednorazowe woreczki śniadaniowe.

Kolejny atut torby na lunch to jej rozmiar. Takie opakowanie ma sporą pojemność, dlatego jest w stanie zmieścić więcej jedzenia niż tradycyjne woreczki z plastiku. Torba termiczna ze sklepu Out Of The Box ma też funkcjonalne wykończenie. Dodatkowo została ona wyposażona w metalowy guzik i sznurek, które umożliwiają jej łatwe, a także wygodne zamknięcie.

Lunchbox – poręczne pojemniki na śniadania i nie tylko

Własne posiłki można zabierać ze sobą też w lunch boxach. Są to wytrzymałe i funkcjonalne pojemniki z plastiku, szkła lub stali nierdzewnej. Podstawowa zaleta lunch boxów to szczelność. Jest ona zasługą specjalnych uszczelek, które z reguły ulokowane są przy zamknięciu i zapobiegają wyciekaniu zawartości. Dzięki takiemu wykończeniu w pudełku bez problemu da się przenosić nawet zupy czy sosy.

Zaletą lunch boxa, które znajduje w sklepie Out Of The Box, jest modularność. Pudełko śniadaniowe składa się z kilku przegródek, które pozwalają na oddzielenie różnych składników posiłku, takich jak sałatki, dania główne, sosy czy przekąski. Dzięki temu jedzenie nie miesza się, a pierwotne smaki i aromaty zostają nienaruszone. Co prawda jest to pudełko zaprojektowane dla najmłodszych, jednak osoby w każdym wieku mogą z niego korzystać.

Woskowijki – ekologiczna alternatywa dla folii aluminiowej i spożywczej

Oprócz termicznej torby śniadaniowej oraz lunchboxa w sklepie Out Of The Box można znaleźć także woskowijki. Te naturalne opakowania do żywności są wielorazowego użytku i dlatego stanowią doskonałą alternatywą dla folii (zarówno spożywczej, jak i aluminiowej) oraz jednorazowych pojemników czy woreczków z plastiku.

Woskowijki mają formę bawełnianej szmatki, która jest nasączona składnikami o właściwościach antybakteryjnych. Mieszanina na bazie wosku pszczelego, oleju jojoba czy żywicy drzewnej zapobiega wysychaniu jedzenia i dba o utrzymywanie jego świeżości. Dzięki temu produkty spożywcze pozostają w dobrej formie przez długi czas.