Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

III Koncert Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim

Autor Starostwo Powiatowe
Data utworzenia: 07 sierpień 2023, 21:00


III Koncert Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim

6 sierpnia w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się III Koncert Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim.

Koncert, w którym udział wzięła Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz oraz zaproszeni goście bez wątpienia pokazał, że muzyka klasyczna jest najsilniejszą formą magii.

Zaproszonych gości przywitał Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, który zaprezentował wykonawców i podkreślił, że muzyka organowa jest istotnym elementem kultury polskiej, a organizowane cyklicznie przez Zarząd Powiatu Legnickiego wydarzenie wzmacnia poczucie tożsamości kulturowej, ponieważ posługuje się językiem uniwersalnym, jakim jest muzyka.

Przed zgromadzoną publicznością mistrzowski kunszt gry zaprezentowali: za organami - Michał Botor, wiolonczela - Piotr Gromek oraz skrzypce - Maksymilian Gromek. Już pierwsze dźwięki, które rozbrzmiały w chojnowskiej farze nie pozostawiały wątpliwości, że będzie to poruszający koncert. Tak jak posługujemy się słowami, aby tworzyć język, tak artyści posługując się dźwiękami stworzyli muzykę, która wzruszyła i zachwyciła gości.

Przed nami kolejne koncerty, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Partnerzy:Fundacja KGHM Polska Miedź,Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra iPawła wChojnowie, Rzymskokatolicka Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wChojnowie.