Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dożynki Gminno-Powiatowe w Rokitkach

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 07 sierpień 2023, 19:47


Dożynki Gminno-Powiatowe w Rokitkach

Wójt Gminy Chojnów - Andrzej Pyrz, Starosta Powiatu Legnickiego - Adam Babuśka oraz społeczny komitet organizacyjny Sołectwa Rokitki zapraszają wszystkich do udziału w tegorocznym święcie plonów.

Wydarzenie rozpocznie się mszą św. Polową. W ramach Festiwalu kultury i tradycji dolnośląskiej wsi zaprezentowane zostaną obrzędy dożynkowe. Kolorowe i misternie wykonane z tegorocznych plonów wieńce dożynkowe będziemy mogli podziwiać podczas uroczystego korowodu. Muzykę ludową i biesiadną zaprezentują lokalne zespoły folklorystyczne. Tradycyjne potrawy i lokalne wyroby będzie można degustować przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie również oryginalnych wyrobów rękodzielniczych.

- Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze dolnośląskiej wsi. W tym roku wspólnie z powiatem legnickim organizujemy po raz pierwszy dożynki gminno – powiatowe. To dla nas duże wyróżnienie, że „stolicą” powiatowych dożynek zostały właśnie Rokitki w gminie Chojnów. Dołożymy wszelkich starań, aby wydarzenie na długo pozostało w pamięci wszystkich uczestników. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba z pewnością stworzą niezwykły klimat tej uroczystości, na którą już dziś serdecznie wszystkich zapraszam – zachęca do udziału w Dożynkach Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz.

Na Dożynkach Gminno - Powiatowych, które odbędą się za niespełna dwa tygodnie, wystąpią topowe zespoły muzyczne. Blok koncertowy rozpocznie występ orkiestry Piotra Koziara. Usłyszymy znane i popularne utwory w przepięknych instrumentalnych wersjach.

Na "muzycznym festiwalu dożynkowym" będziemy mogli usłyszeć największe przeboje zespołów Brathanki oraz Feel.

- Od kilku lat staramy się zapraszać do naszej gminy topowych polskich wykonawców muzyki rozrywkowej, aby wspólnie z mieszkańcami hucznie świętować zakończenie żniw – mówi Wójt, Andrzej Pyrz. W tym roku postawiliśmy na zespół Brathanki, który doskonale znamy z hitów takich jak „Czerwone korale” czy „W kinie, w Lublinie, kochaj mnie” oraz zespól „Feel” z charakterystycznym wokalem Piotra Kupichy. Myślę, że trafimy w gust naszych mieszkańców i gości, którzy tego dnia zechcą odwiedzić gminę Chojnów.

Przygotowano również sporo atrakcji zarówno dla dzieci jak i starszych: loterie, konkursy, gry i zabawy, warsztaty i animacje dla najmłodszych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie widowiskowy laser show przy dźwiękach elektrycznych skrzypiec w wykonaniu niesamowitej Barbary Szelągiewicz.

Dożynki Gminno - Powiatowe w Rokitkach odbędą się w sobotę, 19 sierpnia br. na terenie rekreacyjnym przy boisku sportowym w Rokitkach.

Zapraszamy do zapoznania się z programem święta plonów w Gmina Chojnów!

Zapowiada się niezapomniana zabawa.

Zapraszamy!