Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Słuchaj, twórz, opowiadaj – za nami warsztaty „Sztuka Podcastu” w Muzeum Regionalnym

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 30 lipiec 2023, 21:00


Słuchaj, twórz, opowiadaj – za nami warsztaty „Sztuka Podcastu” w Muzeum Regionalnym

W minionym tygodniu w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbyły się warsztaty "Sztuka Podcastu", które zapewniły młodym uczestnikom niezapomniane doświadczenie i wgląd w świat profesjonalnej produkcji dźwięku. Prowadzący Michał Zygmunt, łowca dźwięków i kompozytor, zainspirował dzieci do odkrywania tajników sztuki podcastowania.

Podczas pierwszego dnia warsztatów młodzież miała możliwość zapoznania się z profesjonalnym sprzętem używanym do nagrywania, a także uczyły się tworzenia scenariusza podcastu. Kreatywność uczestników była nieograniczona, a pod czujnym okiem Michała Zygmunta i dyrektora Muzeum Andrzeja Świdurskiego, młodzi podcastowi twórcy rozpoczęli swoją podróż w świat dźwiękowych historii.

Drugiego dnia atmosfera w Muzeum nabrała wyjątkowego charakteru, kiedy to uczestnicy przystąpili do realizacji swoich własnych podcastów. Wyposażeni w nagłośnienie i mikrofony, prowadzili fascynujące wywiady z byłymi pracownikami Dolpakartu, które już niebawem zostaną opublikowane.

Ostatni dzień warsztatów skupił się na montażu i nagraniu jingla, czyli charakterystycznego dźwiękowego logo, które nadaje podcastowi unikalnego charakteru. Pod okiem Michała Zygmunta uczestnicy mieli okazję eksperymentować z dźwiękami, tworząc identyfikację swoich podcastów.

Młodzi uczestnicy warsztatów bez wątpienia mieli pasję do słowa i dźwięku. To, co zaczęło się jako warsztat edukacyjny, przerodziło się w fascynującą przygodę w świat podcastingu.

Podcast to nie tylko narzędzie komunikacji, ale przede wszystkim sztuka opowiadania historii. Dzięki takim inicjatywom, młodzi ludzie mogą rozwijać swoje talenty i wcielać w życie swoje oryginalne pomysły.

Warsztaty "Sztuka Podcastu" w Muzeum Regionalnym nie tylko nauczyły młodzież technicznych aspektów podcastowania, ale i sztuki dziennikarskiej. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością zainspiruje uczestników do kontynuowania podróży w świat dźwiękowych narracji.