Query error chojnow.pl - Wzmożone kontrole na drogach
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wzmożone kontrole na drogach

Autor admin
Data utworzenia: 29 czerwiec 2023, 22:41 Wszystkich komentarzy: 1


Wzmożone kontrole na drogach

Na drogach Dolnego Śląska widoczny jest wzmożony wakacyjny ruch pojazdów. Niestety większa ilość przemieszczających się samochodów w połączeniu z pośpiechem towarzyszącym letnim wyjazdom, prowadzi do zwiększenia się ilości zdarzeń drogowych.

W najbliższym czasie spodziewać możemy się wzmożonych kontroli na lokalnych drogach.

- Podczas wakacji funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole na głównych ciągach komunikacyjnych, zwłaszcza pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Na tych najbardziej agresywnych kierowców, których zachowania na drodze są najbardziej niebezpieczne, szczególną uwagę będą zwracać mundurowi ze SPEED-a, wyposażeni w szybkie nieoznakowane radiowozy.  Do działań skierowany zostanie cały dostępny sprzęt, łącznie z policyjnymi dronami, które z powietrza obserwować będą ruch na naszych drogach, wyłapując tych uczestników ruchu drogowego, którzy ignorują obowiązujące przepisy - tłumaczy asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze przypominają o licznych obowiązkach, których wypełnienie pozwala uniknąć części niebezpieczeństw czyhających na drodze.

- należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego (stosować się do ograniczeń prędkości, dostosować styl jazdy do warunków panujących na drodze),

- przed każdą podróżą należy sprawdzić stan techniczny pojazdu (między innymi sprawność układu hamulcowego, poziom płynów eksploatacyjnych),

- koniecznie trzeba zadbać o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci,

- przed wyjazdem należy zwrócić uwagę na swój stan psychofizyczny (kierowca powinien być wypoczęty i bezwzględnie TRZEŹWY).

fot. KWP Wrocław


Komentarze

Już to widzę, straszycie straszycie a później przez cały weekend nawet jednego patrolu na wioskach nie uświadczysz
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.